Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özal soruşturmasında 2 isim ifade verdi

23.11.2011 15:06
Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı.

Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş'takiİstanbulAdliyesi'ne geldi. Ağar, talimatla Savcı İsmail Tandoğan'a ifade veriyor.

Eski Bakan Taner, tanık olarak dinlendi

Devlet eski Bakanı Güneş Taner, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a yönelik suikast ve Özal'ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında ifade verdi. Tanık olarak dinlendiğini belirten Taner, bu konuyla ilgili devlete ilk kez ifade verdiğini söyledi.

Ankara'da yürütülen soruşturma kapsamında eski Bakan Taner, İstanbul'da talimatla ifade verdi. Tanık sıfatıyla dinlenen Taner'in savcı İsmail Tandoğan tarafından ifadesi alındı.

Adliye çıkışında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Taner, "Rahmetli Özal'a yapılan suikast ve vefatıyla ilgili biliyorsunuz Ankara'da bir soruşturma yapılıyor. Bu konuda Ankara'nın talimatıyla İstanbul'daki savcılığa tanık olarak ifade vermem için çağrıldım. Ben de geldim" dedi.

Suikast girişimi yapılan kongrede salonda olduğunu belirten Taner, "Orada olup bitenleri, yaşadıklarımız nedir ne değildir onları anlattım. İkinci bölümde de rahmetli Özal'ın vefatı sırasında yanında değildim. Onun geçirdiği rahatsızlıklar, vefat etmesi ile ilgili bilgim olup olmadığını sordular. Ben orada bir tek farklı olarak belki rahmetli Özal'ın Amerika'da daha evvel onunla beraber çalışan doktorları Muammer Aktar ile yabancı doktorunun isimlerini verdim. Onlarla vefat etmeden önceki sıhhati hakkında nasıl bilgi alınabileceğini söyledim. Keza Türkiye'deki özel doktoru Cengiz Aslan'ın bu konuya vakıf kişi olduğunu söyledim" diye konuştu.

Bu konuyla ilgili daha önce ifade verip vermediği sorulan Taner, "Hayır. Bu konuyla ilgili devlete ilk kez ifade verdim" dedi.  

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri