Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özal'dan şok iddia!

10.12.2012 12:13
Adli Tıp Kurumu'nun Özal'la ilgili "Zehir var ama zehirlenme yok" şeklinde rapor vereceği iddiası sonrası Ahmet Özal'dan çarpıcı bir açıklama geldi.
Raporun karartılması için iktidara baskı yapıldığını belirten Ahmet Özal, “Zarar görürüz, sulandıralım dedikleri kulağıma geldi” ifadesini kullandı.

Turgut Özal'ın naaşından alınan numunelerle ilgili Adli Tıp Kurumu raporunda yer aldığı öne sürülen 'Zehir var, zehirlenme yok' iddiaları sonrası oğlu Ahmet Özal çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özal raporun karartılması için iktidara baskı yapıldığını ifade etti.

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal BUGÜN'ün sorularını cevapladı. Adli Tıp Kurumu yetkililerinin rapor için çelişkili açıklamalar yaptığını belirten Özal, iktidara rapor için yoğun baskılar yapıldığını savundu.

'SULANDIRALIM DEDİKLERİNİ DUYDUM'

Adli Tıp raporunun önümüz hafta içinde açıklanmasını beklediklerini belirten Özal rapor sonuçlarının karartılacağını ifade etti. Raporun nasıl çıkacağı konusunda bilgisi olmadığını bildiren Özal, şöyle konuştu: "Devletin bazı kesimlerinin baskı yaptığını duydum. Zarar görürüz şeklinde ifadeler yapıldığını işittim. Sulandıralım dedikleri kulağıma geldi. Eğer böyle bir durum olur ve bunu karartmaya çalışırlarsa gerçek raporlar çıktığında zor durumda kalınır."

Raporun sonuçları konusunda tuzak kurulabileceğini aktaran Özal en yakınındaki isimlerin iktidarı zorladığını dile getirdi.

Türkiye'nin bununla yüzleşmesi gerektiğini vurgulayan Özal şöyle devam etti: "Şu an Uğur Mumcu suikasti tartışılıyor. Şunu çok net söylüyorum. Babamın suikast olayı incelenmezse Uğur Mumcu da çözülemez. Hiçbir faili meçhulle ilgili sonuç alınamaz. Bir düşünün 19 sene bu cesedi Allah korumuş. Bir şeylerin ortaya çıkması ve anlatılması için. Bunun açıklanmasını istiyor ki korumuş."

KURUMDA GRUPLAŞMALAR OLABİLİR

Adli Tıp Kurumu yetkililerinin çelişkili açıklamalarının olduğunu kaydeden Özal gruplaşmanın kurumda da olabileceğini ifade etti.

Çıkacak sonucun merakla beklendiğini anlatan Özal, "Kurumda da ikiye ayrılma var. Bunlardan biri rapor sonuçları bu devlete zarar verir diyenler, diğeri doğrusu neyse onun söylenmesi gerekir diyenler. Eğer bir yanlışlık yapılır da rapor karartılırsa vicdanlar bunu kabul etmez. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Adli Tıp Kurumu Başkanı ile görüşmedim. Telefonla da aramadım. Sadece kuruma ziyarete gittim benden DNA örneği aldılar. Ama Sayın Abdullah Gül'ün takip ettiğini biliyorum. Rapor çıktıktan sonra kendisiyle de görüşeceğim" diye konuştu. 
Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri