Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÖZAL'IN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ YENİ İDDİA

06.12.2012 01:52
Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, "Yurt içi, yurt dışı bağlantılı büyük bir şebeke tarafından Cumhurbaşkanımız Özal'ın, işbirlikçiler vasıtasıyla zehirlenerek öldürüldüğü kanaatindeyiz" dedi...

Kırıkkale'de düzenlenen bir etkinliğin ardından Çelebi, Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Merhum Özal'ın çok öngörülü bir insan olduğunu ifade eden Çelebi, şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanlığı makamında da sorunları çözemeyeceğini anladı, yetkilerinin sınırlı olduğunu anladı, tekrar siyasete dönecekti. Yani bir 15-20 gün içerisinde Cumhurbaşkanlığı görevini bırakıp aktif siyasete dönecekti. Bunu engellemek isteyen yurt içi, yurt dışı bağlantılı büyük bir şebeke tarafından Cumhurbaşkanımız Özal'ın, işbirlikçiler vasıtasıyla zehirlenerek öldürüldüğü kanaatindeyiz."

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün soruşturmanın bu seviyeye gelmesinde çok büyük emeği olduğunu vurgulayan Çelebi, Devlet Denetleme Kurulu'nun harekete geçirilmesiyle bu işin şaibeli ve karanlıkta kalmasının engellediğini söyledi.

Özal'ın büyük projesi

Cumhurbaşkanı Gül'den beklentilerinin halen devam ettiğinin altını çizen Çelebi, şunları kaydetti: "Bu konunun gidebildiği ve çözülebileceği noktaya kadar bu konuda ilgisini kendisinden istirham ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal öldürülmeseydi, Nahçivan'ı, Kuzey Irak'ı, Lübnan'ı ve Kıbrıs'ı içerisine alacak çok büyük bir projesi vardı. Bunu Türk Cumhuriyetleri'ni ziyaretinde ilgili devlet başkanlarıyla başlattı. Özal'ın bu öngörüsü bazı insanları rahatsız etti. Türkiye üzerinde art niyet besleyen küresel güçleri harekete geçirdi ve yerli işbirlikçileri vasıtasıyla sayın Cumhurbaşkanımız zehirlenerek öldürüldü. Biz bu işin takipçisiyiz." 

Bu haber toplam 2182 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri