Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bayraktar'ın yeğeni vahşice öldürüldü!

05.06.2012 19:10
Türk Silahlı Kuvvetleri için insansız hava araçları yapan Özdemir Bayraktar’ın şirketinde çalışan ve muhasebesine bakan yeğeni Mehmet Mert Bayraktar Sarıyer’de bulunan evinde darp edilerek ve boğazı kesilerek vahşice öldürüldü.

Mehmet Mert Bayraktar cinayeti için 1990'lı yıllarda Bayraktar'ın siyaset yaptığı arkadaşı olan Başbakan Erdoğan'ın devreye girdiği, otopsisi ve olayın aydınlatılması için yetkililere talimat verdiği öğrenildi.

HIRSIZLIK YOK, ÖNCE DARP EDİLMİŞ

İddialara göre cinayet öğlen saatlerinde Sarıyer, Maden Mahallesi, Emlak Konutları Sitesi A-11, Daire 9'da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 8 ay önce evlenen muhasebeci 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar hasta olduğu için sabah işe gitmedi. Sabah saatlerinde eşini işe yollayan ve hasta olduğu içinde ilaçlarını alıp uyuduğu belirtilen Bayraktar, eve giren iki kişi tarafından önce darp edildi. Daha sonra boğazı kesilerek öldürüldü. Hasta olduğu için işe gitmeyen Mehmet Mert Bayraktar'ı telefonlara cevap vermeyince durumundan şüphelenerek çilingirle eve giren babası Ömer Bayraktar buldu.

İhbar üzerine gelen polisler evden herhangi birşey çalınmadığını tespit etti. İki kişi tarafından önce darp edilen sonra boğazı kesilerek öldürülen muhasebeci Mehmet Mert Bayraktar'ın insansız hava uçakları projesi üzerinde çalışıp geliştiren ve üretim için büyük çalışmalar yapan Özdemir Bayraktar'ın yeğeni olduğu öğrenildi.

AMCA ÖZDEMİR : POLİS ARAŞTIRIYOR
Amca Özdemir Bayraktar habercilerin cinayetle ilgili soruları üzerine "polis araştırıyor, bakalım ne olacak. İşimle ilgili somut bir tehdit yoktu" diye konuştu. Taziyeleri kabul eden baba Ömer Bayraktar ise; "Cesedi ben buldum. Yatağın içinde katletmişler. Kalkmasına fırsat vermeden katletmişler. Herhangi bir tehdit almıyorduk. Polis araştırıyor. Şu an bilmiyoruz" diye konuştu.

Sarıyer Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Mehmet Mert Bayraktar'ın cenazesi Garipçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

KORKUNÇ CİNAYET ÖĞLEN SAATLERİNDE ORTAYA ÇIKTI
Bayraktar'ın Sarıyer, Maden Mahallesi, Emlak Konutları A-11 sitesinin 9 numaralı dairesinde işlenen cinayet dün öğlen saatlerinde ortaya çıktı.. 8 ay önce Merve Bayraktar ile evlenen muhasebeci 28 yaşındaki Mehmet Mert Bayraktar hasta olduğu için sabah işe gitmedi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde eşini işe yollayan ve hasta olduğu içinde ilaçlarını alıp uyuduğu belirtilen Bayraktar'ı eve giren ve iki kişi oldukları sanılan saldırganlar önce darp etti, sonra boğazını keserek öldürdü.

BABASI BULDU
Hasta olduğu için işe gitmeyen Mehmet Mert Bayraktar'ın cenazesini telefonlara cevap vermemesinden şüphelenerek çilingirle eve giren babası Ömer Bayraktar buldu.

Olay yerine gelen polisler evden herhangi birşey çalınmadığını tespit etti. Mehmet Mert Bayraktar'ın insansız hava uçakları yapan Özdemir Bayraktar'ın yeğeniydi.

BAŞBAKAN DEVREYE GİRDİ
Öğrenildiğine göre konu İstanbul Polisi tarafından incelendikten sonra bilgiler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi. Ankara'dan gelen talimatla Mehmet Mert Bayraktar'ın cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Adalet Bakanlığı'nın konunun hassas olduğunu bildirmesi üzerine yapılan otopsiye Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce de katıldı. Polis evde yaptığı inceleme sonrasında cinayetin ne sebeple işlendiğinin araştırılması için geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan incelemelerde evden birşey çalınmadığı öğrenildi.

İLK TÜRK İNSANSIZ HAVA ARACINI YAPTILAR
BAYKAR Grubu adını Kale ile ortak geliştirdikleri insansız hava aracı 'Bayraktar' ile duyurdu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden 400 adet sipariş alan Bayraktar pilotsuz uçaklar halen başta Güneydoğu olmak üzere aktif olarak kullanılıyor. Elden atılan uçak, elektrik motoru ile sessiz uçarak 20 kilometre menzili ile yer istasyonuna yüksek çözünürlükte görüntü yolluyor. Şirket, daha sonra Bayraktar'ı Katar Ordusu'na da satma başarısı gösterdi.


 

Geçen yıl sonunda Türk Silahlı Kuvvetleri aynı grubun geliştirdiği "Çaldıran" tipi daha büyük insansız hava aracı siparişi de verdi. Baykar Grubu halen bu proje üzerinde çalışıyor.

ÖZEL EKİP KURULDU

Sarıyer'de dün bıçaklanarak öldürülen Mehmet Mert Bayraktar'ın öldürülmesi olayını araştırmak amacıyla özel bir ekip kuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullandığı yerli malı insansız hava uçakları üreten Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve makine yüksek mühendisi Özdemir Bayraktar'ın yeğeni Mehmet Mert Bayraktar'ın (28) dün Maden Mahallesi Emlak Konutları Sitesi A-11 Blok 9 numaralı dairede bıçaklanarak öldürülmesi olayına ilişkin, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel bir ekip kuruldu.

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, Bayraktar'ın ölü bulunduğu dairenin kapısında herhangi bir zorlama olmadığını tespit ederken, bu nedenle cinayeti işleyen kişinin Bayraktar tarafından tanınan ve eve alınan bir kişi olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Kurulan özel ekibin, yaklaşık 8 ay önce evlenen muhasebeci Mehmet Emin Bayraktar'ın özel yaşamını da incelediği ve soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü öğrenildi.

Bu arada, Mehmet Mert Bayraktar cenazesi, Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak, Sarıyer'de öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Garipçe Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.

DHA

Bu haber toplam 11934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri