Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özdil'den Erdoğan'a ağır hakaret

21.12.2011 17:17
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü yazısında Başbakan Erdoğan'a hakaret etti.

Bugünkü yazısında Fransa'nın sözde Ermeni soykırımı ile ilgili çıkarmaya hazırlandığı yasayı ele alan Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Başbakan Erdoğan'ın 3 gün önce gündeme getirdiği Cezayir ile ilgili sözlerine üstü kapalı bir şekilde atıfta bulundu ve sonrasında da Başbakan Erdoğan'a 'Allah'ın salağı' diyerek hakaret etti.

 
Başbakan Erdoğan 3 gün önce Fransa'nın Ermeni soykırımı ile ilgili yasa çıkarma girişimine sert eleştiriler yöneltmiş ve Fransa'nın Cezayirdeki katliamına gönderme yapmıştı. Erdoğan, "Batılı kaynaklar 8 Mayıs 1945'de öldürülen 100 fransız askerini öne çıkarıyor. Ama sayısı 45 bin olduğu söylenen Cezayirli şehitlerden bugün hiç kimse bahsetmiyor.” demişti.
 
Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından CHP ve MHP'de harekete geçmiş ve Fransa'nın cezayirdeki katliamının soykırım olarak tanınması için kanun teklifi vermişti.
 
"ALLAH'IN SALAĞI" DEDİ
 
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil de bugünkü yazısında, önce Fransa'yı eleştirdi ve ardından da akıl almaz bir hakarette bulundu. Özdil; yazısında aynen şu ifadeleri kullandı; "Alan razı. Veren razı. Sana ne taaa Cezayir'den? Allah'ın salağı."
 
Yılmaz Özdil'in yazısının o bölümü de şöyle;
 
"Neymiş efendim...
 
Fransa bize akıl öğreteceğine, Cezayir'de yaptıklarına baksınmış.
 
(Zizu, Cezayirli... Yezid Zeynüddin bin İsmail Zidane yani... Fransa milli takımının kaptanıydı. Cezayir milli takımı desen, 17 futbolcusu zaten Fransız vatandaşı.)
 
Alan razı.
Veren razı.
Sana ne taaa Cezayir'den?
Allah'ın salağı."
 
OKTAY EKŞİ DE HAKARET ETMİŞTİ
 
Yılmaz Özdil'in bu çirkin yazısı, Hürriyet gazetesi yazarlarının daha önce hakaret içerikli yazılarını akıllara getirdi. Şimdi CHP'den milletvekili olan Oktay Ekşi, Hürriyet gazetesinde yayınlanan bir yazısında AK partililere ağır hakarette bulunmuş ve bu yazısının ardından Hürriyet'den kovulmuştu.
 
Benzeri bir hakaret de yine Hürriyet gazetesi yazarı olan Fatih Çekirge'den gelmişti. Çekirge Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'e 'eğreti gelin' diyerek hakaret etmişti.
 
ROTAHABER
 
Bu haber toplam 6350 defa okunmuştur
O BİR YAZAR
Turan HACIMEMİŞOĞLU
Ülkenin Başbakanına salak diyecek kadar terbiye ve edep yoksunu bir yazar.Eleştiri ile hakareti ayırmayı öğrenememiş bir yazar.Farklı görüşlere ve onların iktidarına tahammul edemeyen bir yazar.
22 Aralık 2011 Perşembe 08:16
Beğendim (1)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
İçimizdeki fransızlar
Birol Türk
Cahilliğin bu kadarı ve alakanın maydonozluğu ancak Türk Milletinin bağrında hain bir fransız olmakla mümkün.Çünkü Fransız oyuncular ve Cezayir Milli takımıyla fransanın Cezayir Katliamını bir birine bağlayıp onun üzerinden Başbakan'a hakaret etmek başka türlü mümkün değil.Onun için bu fransızların bir an önce ıslahını temenni ediyorum.Mümkünse....Yoksa bizi en önemli Milli davalarımızda bile sadece muhalefet olmak yada ucuz bir çıkar yada haince bir ihanet uğruna bizi arkadan vurmaya çalışacak, ülkenin ileri gelenlerine hakaret etme cesareti toplayacaklardır.Ama şunu bilmeliler ki artık Türkiye böyle hainlerin havlamalarına bakmıyor kervanını tüm Dünyada yürütüyor.Bunları çatlatırcasına.Zamanı gelince onlara da hatlerini bildiriyor.
21 Aralık 2011 Çarşamba 23:28
Beğendim (1)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
"SEN FRANSANIN SALAĞISIN O ZAMAN"
R. A
Başbakan Fransaya yükleniyor sana ne ? Yoksa onlarla bir bağın mı var?
21 Aralık 2011 Çarşamba 22:22
Beğendim (2)Beğenmedim (3)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri