Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel suikast silahları ele geçirildi

02.03.2011 11:21
Diyarbakır'da 'suikast' için özel olarak hazırlanan 9 kalaşnikof marka piyade tüfeği ele geçirildi.

Silahlara özel olarak gece görüş dürbünü ile optik nişan alma aparatının takıldığı belirlendi. Güvenlik güçleri, silahların hiç kullanılmadığını belirterek, ele geçirilmemesi halinde muhtemel suikast olaylarında kullanılabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Türkiye'ye Kuzey Irak'tan getirildiği belirtilen 9 adet kalaşnikof tüfeği ele geçirdi, 2 kişiyi gözaltına aldı. Adli makamlara sevk edilen iki tutuklandı.

Açıklamada, "Silah kaçakçılığı ve ticareti yapan 2 kişi, Kuzey Irak'tan temin ettikleri uzun namlulu silahları ilimize getirirken yakalanmıştır. Aracın bagaj bölümünde çay poşetlerinin içerisine gizlenmiş vaziyette; 9 adet kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bu silahlara monte edilmiş şekilde 9 adet dürbün ve 9 adet fener, dürbün ve fenerlerin silaha montajında kullanılan 9 adet alyan anahtarı, silahların ilimize nakledilmesinde kullanılan 1 adetotomobilele geçirilmiştir. Gözaltına alınan iki şahıs, sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştır. Bu şahıslara yönelik çalışmalar çok yönlü sürdürülmektedir." denildi. 

Bu haber toplam 2486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri