Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel Timin Hedefindeki DERİN PKK'LILAR

06.11.2011 15:56
Çukurca saldırısını planlayan ve Fehman Hüseyin'den talimat alan 4 PKK'lının saldırı hazırlığında olduğunu belirleyen güvenlik birimleri harekete geçti.

Hakkâri-Çukurca karayolunda 8 askerin ve Çukurca'da 24 askerin şehit edildiği saldırıyı organize eden 4 PKK'lı tespit edildi. İddiaya göre Çukurca Oğul ve Ağaçdibi köylerinde bulundukları belirlenen "Hebat Çele", "Özgür", "Siyabent" ve "Umut Avrupa" kod adlı teröristler, "Bahoz Erdal" kod adlı Ferman Hüseyin'in talimatıyla kış üstlenmesine gitmedi.

Bu isimlerin eylem hazırlığı yaptıkları belirtildi. Kırsaldaki militanların telsiz konuşmalarında da bu 4 isimden "Derin PKK" diye bahsediliyor. Terör örgütü PKK'ya yönelik yoğun hava ve kara operasyonları düzenleyen güvenlik birimleri, Bahoz'un talimatları doğrultusunda Türkiye sınırlarında eylem organize eden 4 teröristin peşine düştü.

50 KİLOLUK BOMBA YAPTI

Oğul köyü kırsalında Kandil'den gelen teröristlere bomba eğitimi veren Özgür, son olarak Hakkari-Çukurca karayoluna döşenen mayınla biri binbaşı 8 askerin şehit edilmesi olayında 50 kilogramlık bombayı hazırlayan kişi olarak biliniyor. Özgür, eylem talimatlarını doğrudan Bahoz'dan alıyor. Örgütün Kavaklı Kampı sorumlularından "Hebat Çele" kod adlı Şakir Bulut'un emrinde ise 60 kişilik terörist grup var. Kato Dağı Kavaklı Kampı civarında eylem hazırlığında olan terörist, kampa düzenlenen operasyonun ardından Oğul ve Ağaçdibi köylerinin kırsalına yerleşti. Son Çukurca saldırısına katılan ekibin korucuları ve aşiret liderlerini dövüp halktan haraç aldıkları belirlendi.

ÇUKURCA ORGANİZATÖRÜ

Bahoz'un özel kanalla görüştüğü Siyabent de, birçok patlayıcıyı Türkiye'ye sokan isim. Örgüt mensuplarının Suriye ajanı gözüyle baktığı Siyabent'in sık sık Suriye'ye giderek Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Fehman Hüseyin adına görüşmeler yaptığı iddia ediliyor. Siyabent'in Kazan Vadisi üzerinden Türkiye'ye giriş yapmasının ardından Çukurca 'da 24 askerin şehit edildiği belirledi. Kürtçe bilmeyen Umut Avrupa ise Hakkâri- Çukurca yolundaki mayınlı saldırı ve son Çukurca' saldırılarını organiz eden kişi.

Sabah

Bu haber toplam 2560 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri