Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özgecan'ın katili hakkında flaş gelişme!

13.04.2016 18:34
Özgecan Aslan’ın katili Ahmet Suphi Altındöken ve babası Necmettin Altındöken'in cezaevinde vurulmasında önemli bir detay daha ortaya çıktı.

Suphi Altındöken ve babasını cezaevinde silahla vuran Gültekin Alan ile ona yardım ettiği ileri sürülen bir gardiyan ile bir kadının sorgulanmak üzere Adana Adliyesine getirildiği bildirildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, tabancanın içeride görev yapan biri tarafından sokulduğuna dair bulgular olduğunu, ayrıca 2 cezaevi müdürü ile 3 görevlinin açığa alındığını açıkladı. Olayla ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı ve ifadelerine başvurulduğu belirtiliyor. 6'ncı şüphelinin Gültekin Alan ile aynı koğuşta kalan 2000’li yılların başında Ege Bölgesi’nde cinayet, adam yaralama, gasp, çek- senet tahsilatı, kumar, tefecilik ve şantaj gibi birçok suça adı karışan çete lideriAhmet Tekin Baykal olduğu anlaşıldı. Baykal, altın işlemeli tabancası nedeniyle ‘Altın tabancalı kabadayı’ olarak tanınıyor.

Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda üniversiteli ÖzgecanAslan’ın katili 27 yaşındaki Ahmet Suphi Altındöken’i tabancayla vurarak öldüren hükümlü 46 yaşındaki Gültekin Alan ile sona yardım ettiği öne sürülen aralarında bir infaz koruma memuru ve silahı cezaevine soktuğu iddia edilen bir kadının da bulunduğu gözaltındaki bazı kişiler de adliyeye sevk edildi.

Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri