Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özgür Gündem'den 'vicdansız' haber

27.10.2011 18:23
Van depreminin simgesi olan Yunus'un kurtarıldıktan sonra ölümü Türkiye'ye ikinci bir acı yaşatmıştı. Bu hazin ölüm PKK yanlısı gazete Özgür Gündem'de böyle haber oldu.
Terör örgütü PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem gazetesinin manşetten verdiği haberini bugün köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Taha Akyol, gazeteyi kendi manşetleriyle vurdu...
 
İşte Akyol'un yazısı:
 
Vicdansızlar!
 
YUNUS Geray 13 yaşındaydı. Van'da bir internet kafede depreme yakalandı, enkaz altında kaldı. Sırtında bir ölünün eli. dehşetten dışarı fırlamış gözleriyle kurtarılmayı beklerken çekilen fotoğrafı bizde ve dünya basınında deprem felaketinin simgesi olmuştu.
 
Fakat depremin ikinci günü kurtarılması "mucize" olarak nitelenen Yunus, iç kanamadan hayatını kaybedecekti.
 
PKK'nın Özgür Gündem gazetesi bu hazin, bu yürekler dağlayan ölümü nasıl verdi biliyor musunuz?
"Vicdansızlar" manşeti altında. "Mucizeyi de öldürdüler!" diye verdi!
 
"Bir internet kafede yakalandığı depremden sağ kurtulan ve adeta depremin simgesi haline gelen 13 yaşındaki Yunus Geray yolda öldürüldü!" diye yazdı!
 
Hastaneye yetiştirilmeye çalışmak suçmuş gibi. "Enkazdan çıkarılan Yunus iç kanamasına rağmen Ağrı Devlet Hastanesi'ne götürülmeye çalışıldı. Yunus yolda hayatını kaybetti!" diye de ekledi
 
Hastane yolunda ambulansta
 
Zavallı Yunus on çocuklu bir ailenin dokuzuncu çocuğuydu. Sigara satarak, ayakkabı boyayarak ailenin geçimine katkıda bulunuyordu. Büyüyünce polis olmak istiyordu. Babası onun için "en vefalı çocuğumdu" diyerek hâlâ gözyaşı döküyor.
 
Yunus enkazın altında bir gün kaldıktan sonra alkışlar ve sevinç gözyaşları arasında kurtarılmıştı...
Sırtında görülen el. iriyarı bir cesedin eliydi: beton yığınları altında bir tampon gibi onu korumuştu, biraz...
 
Biraz diyorum çünkü Yunus'un ince bedeni ezilmemiş ama sıkışmış, kemikleri kırılmıştı.
 
Kurtarma ekipleri onu derhal sedye ile Van Toplum Sağlığı Merkezi'ne götürdüler. İlk tıbbi müdahale orada yapıldı. Fakat kemik kırıklarıyla birlikte iç kanama da tespit edildi. Kurtarılması için teşkilatlı bir ameliyat lazımdı. Hemen Erzurum Devlet Hastanesi'ne yetiştirilmek üzere ambulansla yola çıkarıldı.
 
Daha Ağrı'ya varılmamıştı ki. talihsiz Yunus iç kanamadan hayatını kaybetti. Bu hazin olayı "öldürdüler" diye veren kafayı niteleyecek söz bulamıyorum.
Bu haber toplam 2354 defa okunmuştur
deprem
muhammed hoseyn
depremler tabii afetlerden olup Allahın takdiriyle gerçekleşir. depremlerin nereye vuracağı belli olmaz. depremi siyaset malzemesi yapmaktan vazgeçin. inan ki bu acıya acı kattığı gibi kinede kin katar. ölülerin kanları üzerine siyaset yapanlar birgün gelir kendileri siyasi malzeme olurlar. kendinizi depremzedelerin yerine koyun ve insan olup insan gibi düşünün. bırakın yakamızı Rabbimizden af ve sabır dileyelim
27 Ekim 2011 Perşembe 21:42
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri