Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özgürel'den müthiş PKK iddiası

03.01.2012 02:12
Avni Özgürel, terör örgütü PKK'nın artık yolun sonunda olduğunu ve 2012 yazı öncesi örgütün silah bırakacağını öne sürdü.
Radikal Gazetesi yazarı Avni Özgürel, terör örgütü PKK'nın artık yolun sonunda olduğunu ve 2012 yazı öncesi örgütün silah bırakacağını öne sürdü.
 
Radikal gazetesi yazarı Avni Özgürel kendine ait köşesinde terör örgütü PKK'nın 2012 yazı öncesi silah bırakacağını yazınca tüm dikkatler bir anda Radikal yazarına çevrildi. Özgürel ses getiren yazısı sonrası Haberürk'te Ece Üner'in sorularını yanıtladı.
 
Ece Üner'in PKK'nın liderleri Cemil Bayık ve Fehman Hüseyin'in son dönemlerde konuşmamasına ve durumun gidişatından rahatsız almış olmasına rağmen, Avni Özgürel'e neden örgütün silah bırakacağını düşündüğünü sordu.
 
PKK 2012 YAZI ÖNCESİ SİLAH BIRAKACAK
 
Radikal gazetesi yazarı Avni Özgürel ise Ece Üner'in bu sorusuna şöyle yanıt verdi;
"Bu durumla ilgili bazı açıklamalar var. PKK adına da yapılan bir takım açıklamalar var yıkılmadık ayaktayız mesajları. Bunları çok fazla önemsemem açıkçası. Çünkü hem uluslar arası konjöktür hem de Kuzey Irak’ın içinde bulunduğu şartlar son derece sıkışık. Ankara ile dirsek teması ve iş birliği yapmaya eli mahkumdur Kuzey Irak var. Barzani bu süreçte Ankara ile iş birliği içinde. Tüm bunlar esasında Kuzey Irak’ta PKK’nın Türkiye’ye yönelik olarak varlığını sürdürmesine olanak tanımıyor artık."
 
BEYAZ GAZETE
 
 
 
Bu haber toplam 4218 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri