Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkan Sümer Trabzonspor yönetimini eleştirdi

14.05.2014 18:01
Trabzonspor Eski Başkanı Özkan Sümer, yönetimin kupayı alma vaadiyle seçimi kazandığını ancak başaramadığını söyledi.

Sümer, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, hakkında iddia edilen haksız fesihten dolayı kulüpten alacağına yönelik açtığı davayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

OLAYIN YANSIMALARI ÇOK ÜZÜCÜ

Trabzonspor Kulübü'nde kulüp başkanlığı ve bir çok görevde bulunduğunu ifade eden Sümer, Trabzonspor'da istifa etme hakkı tanınmamasından dolayı üzüldüğünü ifade ederek, "Hakkımın ne olduğuna yönelik yargıya gitme kararı verdim ve bu doğrultuda girişimlerde bulundum. Olayın yansımaları ise çok üzücü" dedi. 

Sümer, kulüpte daha önce ki dönemlerde 4 kez görevine son verildiğini ancak bu dönemlerde hiçbir kanuni hakkını kullanmadığını söyledi.

KUPAYI ALACAĞIZ DEMİŞLERDİ

Yönetimi icraatlarından dolayı eleştiren Sümer, şöyle devam etti: "Kupayı alacağız söylemleri ile seçime girip kazandılar. Olayla ilgili 5 yargı kararı olmasına rağmen olumlu bir gelişme olmadı. Yerimizde sayıyoruz, hatta geriledik. Yönetim kararı alınmadan birçok değişiklikler yapıldı. Trabzonspor, siyasallaştırılarak itibar kaybetti. Trabzonspor'un bence en büyük kaybı bu noktada. Uzun yıllardır geçmişi cilalayarak avunmaya çalışıyoruz. Yeni projeler, çalışmalar yapmalıyız. Bir olmazsak biz olamayız. Birlik olmak için de uzun zamandır çalışmalar yapıyoruz. Bütünleşme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Eğer bütünleşme olmazsa Trabzonspor'un başarılı olması oldukça zordur. Trabzonspor, parçalarının tamamına muhtaçtır. Hesaplaşma değil, hesap yapma dönemidir." 

Sümer, birlik çalışmaları içinde olası bir kongrede adaylığının söz konusu olmadığını kaydetti.

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri