Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özkök yazdı: 3. Köprü açılışında gurur duydum

08.03.2016 15:32
Türkiye'nin mega projelerinden biri, 4.5 milyar liraya mal olan ve günde 1,1 milyon lira kazandıracak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı

3. Köprü'nün açılması birden fazla anlam taşıyor. Hem Türkiye'nin Marmaray gibi, Körfez Köprüsü gibi dev projelerinden biri daha tamamlanmış oldu. Hem de Türkiye'de yapılması planlanan hemen her projeye karşı çıkan Mimarlar Odası gibi, gezi eylemcileri gibi kitleler 'takoz' olmayı başaramadı..

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü yazısının bir bölümünde, sol kuşağın her köprü açılışında, her büyük projenin bitiminde utandığını yazdı, kendisinin ise 'sol' adına utandığını belirtti.

SOLCULAR BU BÜYÜK PROJELERE HEP KARŞI

İşte Özkök'ün yazısındaki o satırlar:

Yani hep böyle mi olacak: 'Sağ yapar, sol takar' mı diyeceğiz

Benim kuşağım solculardan daha sonra makul çizgiye gelenler, her köprü açılışında utanır biraz. Nedense solcular bu büyük projelere hep karşı çıkmıştır.

Özkök yazdı: 3. Köprü açılışında gurur duydum

BÜYÜK PROJELERLE GURUR DUYUYORUM

Rahmetli Demirel birinci Boğaz köprüsünü açtığında, ben sol adına utanmıştım. artık utanmayı unuttum, şimdi köprülerle, büyük projelerle gurur duyuyorum.

Dün Cumhurbaşkanı ErdoğanBaşbakan Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Yıldırım köprüyü bir ucundan ötekine yürürken ülkemi düşündüm..

Sınırımızda neredeyse üçüncü dünya savaşı var, Güneydoğumuz yanıyor.. Ama köprü tamamlanıyor. İstanbul-izmir yolu tam gaz ilerliyor. Dünyanın otomobil devlerinin olduğu Amerika kıtasına ilk binek arabamızı ihraç ediyoruz..

Bu haber toplam 1302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri