Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pakdemirli 'Özel Harekât timlerini çabuk yetiştirip sahaya sürmek lazım'

17.08.2011 14:36
Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki hain tuzakta ilk belirlemelere göre sekiz askerin şehit olması ve dokuzunun da yaralanlamasının yankıları devam ediyor.

Bölgeye acil olarak Özel Harekât timleri sevk edilmesi gerektiğini belirten eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli, "Bunlar, komünist bir devlet için başkaldırmadı mı? Herkes zandediyor ki bu Ermeni dönmesi ayrı bir devlet, milliyetçi, muafazakâr ve Kürtçü bir devlet kuruyor. Onların manifestosunu herkes biliyor. Dolayısıyla Allah, Peygamber, dinî günlerden anladığı yok ki. Bizim bu aşamadan sonra Özel Harekât timlerini çabuk yetiştirip sahaya sürmek lazım ki hepsini temizlesinler. Timler sivil araçlarla şehiriçinde dolaşacak, dağlarda yatıp kalkacak. Doğuda onların yöntemiyle mücadele etmek gerek." dedi.

Ordunun bu tarz savaşlara göre eğitim almadığını vurgulayan Pakdemirli, "Orduya, 'Burası senin bölgen, karşı taraf düşman, şurası da hat. Oraya kadar gideceksin.' deyip göndereceksin. Burada ise böyle olmuyor. Mehmetçik biniyor kamyona, zaten damgalı. Tepede kayanın ardında saklanan adam görüyor ve nereden geçeceğini bildiği için de mayınları oraya koyuyor. Bu sepeple araziye çıkacak Özel Harekât timlerine ihtiyaç var." şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1600 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri