Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paketten AB de Memnun!

01.10.2013 02:01
Avrupa Birliği demokratikleşme paketini memnuniyetle karşıladı. AB'den yapılan açıklamada, reformların uygulanmasının yakından izleneceği belirtildi.

AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle'nin sözcüsü Peter Stano, günlük olağan basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarıyla ilgili bir soruyu yanıtladı.AB sözcüsü Peter Stano, söz konusu paketin AB müktesebatı esas alınarak düzenlenmiş olmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

Erdoğan'ın açıklamalarını çok dikkatli bir şekilde dinledikleri söyleyen sözcü Stano, bu çerçevede anadilin kullanımını, seçim barajının düşürülmesini ve siyasi partilerin finansmanının genişletilmesini son derece olumlu olarak niteledi.

Demokratikleşme paketinin yazılı detaylarını beklediklerini söyleyen Peter Stano, muhalefet partilerinin de açılım sürecine mutlaka katılmaları gereğine vurgu yaptı.

AB sözcüsü Stano, 16 Ekim'de yayımlanacak AB'nin Türkiye İlerleme Raporu'nda demokratik açılıma yer vereceklerini belirtti. AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Stefan Füle'nin sözcüsü Stano, söz konusu açılımın güncel hayata nasıl uygulandığını yakından izleyeceklerini de söyledi.

ajanslar

Bu haber toplam 1222 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri