Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pakistan'da Şiilere saldırı: 45 ölü

04.03.2013 23:03
Pakistan'ın Karaçi kentinde Şiilere yönelik düzenlenen saldırıda, 45 kişi hayatını kaybederken, 140 kişi de yaralandı

Pakistan'ın Karaçi kentinde akşam saatlerinde Şiilerin yoğunlukta yaşadığı bir mahallede düzenlenen iki ayrı bombalı saldırıda ölenlerin sayısı 45'e yükseldi.
Pakistan polisi, Şiilerin yoğun yaşadığı Abbas Mahallesi'ndeki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 45'e çıktığını, 50'si ağır 140 kişinin yaralandığını bildirdi.
Bir polis yetkilisi ise saldırının hemen ardından bir şüphelinin gözaltına alındığını, bu kişinin yapılan ilk sorgusunda saldırıyı düzenlediğini itiraf ettiğini belirtti.
Patlamanın olduğu bölgede çok sayıda işyeri ve araçta hasar meydana geldi.Saldırıya ilişkin basına ilk yansıyan açıklamalarda 25 kişinin öldüğü, 70'i aşkın kişi yaralandığı belirtilmişti.


Saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibi gönderilirken, birçok hastanede acil durum ilan edildi ve halka kan bağışında bulunma çağrıları yapıldı.

Karaçi'deki Şii Konseyi saldırıyı kınayarak, yarın ve sonraki 3 gün boyunca kentte iş bırakma ve kepenk kapatma eylemi yapacaklarını duyurdu.
Pakistan'da Şiilere yönelik en son saldırı, 2 hafta önce düzenlenmişti. Ketta kentinde düzenlenen saldırıda 89 kişi hayatını kaybetmişti.

 

Bu haber toplam 1430 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri