Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Palalı saldırgan hakkında flaş gelişme

31.07.2013 13:31
Beyoğlu'nda Gezi eylemcilerine pala ile saldıran Sabri Çelebi hakkında iddianame hazırlandı.

Taksim Gezi Parkı olayları sırasında elinde palayla eylemcilere müdahale ettiği belirtilen şüpheli için 27 yıla kadar hapis talebiyle iddianame hazırlandı. Savcılık, şüphelinin elindeki palayı silah olarak saydı.

Tartışmaların merkezindeki isim Çelebi ise Türkiye'ye dönüş biletini iptal ettirdi.

Gezi Parkı olayları sırasında Talimhane’de, eylemcilere elinde pala ile müdahale ettiği görüntüleri basına da yansıyan Sabri Çelebi’nin de aralarında bulunduğu 4 şüpheli hakkında iddiname hazırlandı. 

27 YIL İSTENDİ

İddianamede şüpheliler Sabri Çelebi, Ahmet Girgin, Şeyhmus Kırmızı ve Murat Ertik’in kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 9 yıl 9 aydan, 27 yıla kadar hapsin talep edildi. 

Savcılık, Sabri Çelebi’nin elindeki palayı silah olarak saydı ve bu nedenle yaralama suçunun silahla yapıldığı gerekçesiyle istediği cezayı arttırdı.

İddianamede emniyet müdür yardımcısı Kayhan Ş. ile Seyfettin Efe ve Kaan Polat müşteki olarak yer aldı. Eylemcilere şüphelilerin sopa ve palalarla saldırdığı, olayı engellemeye çalışan polise direndikleri anlatıldı. Şüphelilerin, eylemlere katılan müşteki Kaan Polat’a bıçakla saldırdıkları ve Polat’ın yaralandığı ifade edildi. 

EKONOMİK SIKINTI YAŞADIĞINI KORKUTMAK AMACIYLA ELİNE PALA ALDIĞINI SÖYLEMİŞ

Şüpheli Sabri Çelebi’nin ifadesinde, olaylar nedeniyle ekonomik olarak sıkıntı yaşadığını, iş yerine zarar vermelerini engellemek için korkutmak amacıyla eline palayı aldığını söylediği belirtildi.

DÖNÜŞ BİLETİNİ İPTAL ETTİRDİ

Gezi Parkı eylemcilerine pala ile saldıran ve hakkında yakalama kararılan Sabri Çelebi, Türkiye'ye dönüş biletini iptal ettirdi. Fas'ta olduğu belirtilen Çelebi'nin Türkiye'ye döneceği açıklanmıştı. 

Taksim'de Gezi Parkı eylemleri sırasında göstericilere pala ile saldıran Sabri Çelebi, gözaltına alındıktan sonra kaçma şüphesi olmadığı için serbest bırakılmıştı. Hakkında yakalama kararı çıkarılmadan önce Kazablanka'ya giden Sabri Çelebi, 23 Temmuz’daki Türkiye dönüş biletini iptal ettirmişti. 

Fas’a gittikten sonra hakkında “Türkiye’den kaçtı .Bir daha Türkiye’ye dönmeyecek” iddialarına avukatı aracılığı ile cevap veren Çelebi,Türkiye’ye döneceğini açıklamıştı. Sabri Çelebi, son olarak 13 Ağustos tarihine bilet aldı. Sabri Çelebi’nin Türkiye’ye dönmek için yaptırdığı tüm rezervasyonlarını iptal ettirdiği öğrenildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri