Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pamukoğlu:Ölüm orucunu milletvekilleri İmralı'daki tutsun

05.11.2012 03:09
Osman Pamukoğlu'ndan açlık greviyle ilgili sert çıkış..

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili, ''Ölüm orucunu neden cezaevindeki tutuyor? Bunların milletvekilleri var, İmralı'daki var, onlar tutsa ya...'' dedi.

PAMUKOĞLU EZBER BOZDU

Pamukoğlu, partisinin il teşkilatı binasında düzenlediği basın toplantısında, HEPAR'ın yaklaşık 60 ilde ve 500 ilçede kurulu örgütünün bulunduğunu ve son 4 ayda HEPAR'a büyük bir ilginin olduğunu kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış ve iç politikada sıkıntılı zamanlar yaşadığını öne süren Pamukoğlu, cezaevlerindeki açlık greviyle ilgili de AK Parti'ye destek olan şeyler söyleyerek ezber bozdu..

"ÖLÜM ORUCUNU İMRALI'DAKİ TUTSA YA"

''Ölüm orucu, bir dayatmadır. Ölüm orucu baskıyla yaptırılıyor. Ölüm orucunu neden cezaevindeki tutuyor? Bunların milletvekilleri var, İmralı'daki var, onlar tutsa ya... Bunların hepsi genel bir planın parçasıdır. Duygu istismarından başka bir şey değil. Hiç kimsenin durup dururken kendini ölüme terk etmesi ve ölüm yoluna girmesi akılla, mantıkla varılacak bir şey değil.''  

Bu haber toplam 6312 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri