Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Panama belgeleri hakkında Rusya'dan flaş açıklama

04.04.2016 16:05
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de adının karıştığı Panama Belgeleri ile ilgili Rusya'dan son dakika bir açıklama geldi. Kremlin'den yapılan açıklamada, belgeleri yayınlayan kişilerin kimliği hakkında olay bir iddia ortaya atıldı.

Dünyayı sarsan Panama Belgeleri ile ilgili Rusya'dan sert bir açıklama geldi.Kremlin Sözvüsü Dimitri Peskov, yaptığı açıklamada, belgeler üzerinde çalışan gazetecilerin ABD istihbarat servisinin eski ajanları olduğunu iddia etti.

"Biz bu sözde gazeteciler topluluğunu biliyoruz" diyen Peskov, "Gerçek meslekleri gazetecilik olmayan birçok gazeteci var: ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan birçok yetkili, CIA ve başkaca gizli servislerden ajanlar..." ifadelerini kullandı.

"ANA HEDEF PUTİN VE SEÇİMLER"

Panama belgeleri nedir? Başbakan kaçtı Putin ve Aliyev de var.

Sızdırılan belgelerin Rusya lideri Putin'i hedef aldığını savunan Peskov, "Ana hedef; Putin, Rusya, ülkemiz, istikrarımız ve gelecek seçimler" diyerek, belgelerde Rusya lideri ile ilgili yeni ya da somut bir şey olmadığını öne sürdü.

PANAMA BELGELERİNDE VLADİMİR PUTİN

Dünyanın gizliliğe en önem veren hukuk firmalarından biri olan Panamalı Mossack Fonseca'ya ait olduğu öne sürülen 11 milyonu aşkın gizli belge sızdırılmıştı. Belgelerde dünya liderleri ve ünlülerin vergi kaçırmak ve para aklamak için hangi yollara başvurduğuna ait kanıtlar olduğu iddia edildi. Belgelerde eb dikkat çeken isim ise Rusya lideri Vladimir Putin oldu.Belgelerde, Putin'in yakın çevresinde bulunan isimlerin 2 milyar dolarlık bir hacmi yönettikleri görülüyor. Panama Papers'ta Putin'in yakın arkadaşı Sergey Roldugin'in adı öne çıkıyor.

Bu haber toplam 1464 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri