Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Papaz, Erdoğan'ı haklı çıkardı

08.08.2011 01:29
Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos da, Güney Kıbrıs’ın şu anda korkunç bir ekonomik çıkmaza doğru gittiğini, ekonominin siyasi durumdan çok daha kötü olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan’ın ‘’Yunanistan gibi olmalarına kimse şaşırmasın’’ biçimindeki açıklamasından sonra Güney Kıbrıs’ta ekonomik açıdan başlayan sıkıntı, katlanarak devam ediyor. Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos da, Güney Kıbrıs’ın şu anda korkunç bir ekonomik çıkmaza doğru gittiğini, ekonominin siyasi durumdan çok daha kötü olacağını söyledi.

Ankara’ya ulaşan bilgilere göre, Atina’ya giden Hrisostomos, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ı “Ekonomi konusunda hiçbir yetkiliyi dinlememekle” suçladı ve “Ekonomik konularda Hristofyas’la görüşmek için inisiyatif alıp alamayacağı” sorusuna karşılık Hrisostomos, “Maliye Bakanlığı var, Maliye Bakanı var, Merkez Bankası Başkanı var, onca birim var. Başkan onları dinlemiyorsa beni mi dinleyecek? ‘’cevabını verdi.

Atina’daki Yunan yetkililere siyasi durumu iyi görmediğini söyleyen Başpiskopos Hrisostomos,’’ Benim gördüğüm ekonomik durumun siyasi durumdan daha kötü bir hal alacağıdır. Konunun ciddiyetini ne Başkan, ne hükümet, ne siyasi partiler, ne de ekonomi uzmanlarımız fark etti. Korkunç ekonomik çıkmazlara doğru gitmekte olduğumuza inanıyorum. Hepimiz elimizi cebimize atıp para çıkarmazsak, mali gözetim altına gireceğiz ve bu çok daha kötü olacak…” dedi. ERDOĞAN'I HAKLI ÇIKARDI
Başbakan Erdoğan , KKTC'ye yaptığı son ziyarette, "Güney'in de ekonomik açıdan Yunanistan'ın durumuna gelmesine kimse şaşırmasın" demişti. Rum Maliye Bakanlığının son açıklamaları da Başbakan Erdoğan 'ı haklı çıkardı.

Bu haber toplam 1892 defa okunmuştur
TÜRKİYEYE GÜVENSİNLERRRR
CONNECT
İNSAN CA DAVRANSINLAR BŞZDE İNSANLIĞIMIZI YAPALIM İNSANLIK ÖLMEDİ YA BİR YIL ŞÇŞNDE NE SORUNKALIR NE BORÇ GÜVENSŞNLER TÜRKİYEYE RAHATLASINLAR ERDOĞAN EL ATTIKTAN SONRA EWEL ALLAH IN İZNİYLEN HALLEDİVERİR ONLARIN DA İŞİNİ GÜVENSİNLER YETER Kİ
10 Ağustos 2011 Çarşamba 02:24
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri