Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Papiss Cisse O Formayı Giymeyi Reddediyor

18.07.2013 17:15
İngiltere'de Newcastle United'ın Senegalli Müslüman futbolcusu Papiss Cisse, üzerinde yüksek faizle kredi veren Wonga şirketinin reklamlarının bulunduğu formayı giymeyi reddettiği için işinden olma riskiyle karşı karşıya.

Haftada 40 bin sterlin kazanan futbolcu, kulübüne üzerinde bir yardım derneği reklamı bulunan formayı giymeyi önerdi ancak Newcastle United yöneticileri teklife sıcak bakmadı. Takımın diğer Müslüman futbolcuları reklamı sorun etmediklerini belirtirken bazı taraftarlardan da takımın kısa süreli kredilere yıllık yüzde 5 bin 853 faiz uygulayan şirketin sponsorluğunu kabul etmesi ile ilgili tepkiler geldi.

Salı günü antrenman için tüm Newcastle United takımı Portekiz'e uçarken, Cisse onlara katılmadı. Futbolcunun antrenmana gitmemesi forma krizi nedeniyle işini kaybedeceği yönündeki dedikoduları şiddetlendirdi.

Wonga şirketi, geçtiğimiz yılın ekim ayında Newcastle United ile 24 milyon liralık sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Anlaşmada, tüm oyuncuların formalarında reklam bulunması şart koşuluyor.

İngiltere'de en konuşulan konulardan biri olay bize Sevilla'nın yıldız futbolcusunu hatırlattı.

Daha önce Sevilla oyuncusu Müslüman Frederic Kanoute dini inançları gereği üzerinde kumar kumar şirketi 888.com'un reklamlarının bulunduğu formayı giyemeyeceğini söylemiş, takım yöneticileri de reklamsız bir forma ile sahaya çıkmasına izin vermişti.

tumspor 

Bu haber toplam 2618 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri