Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Paralel' açıklaması: Sürprizlere hazır olun!

18.12.2014 01:04
AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, paralel yapıya yönelik açıklamalarda bulundu.

Tayyar, konuk olduğu TGRT Haber’de gündeme ilişkin sorularını cevapladı. 14 Aralık operasyonuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Tayyar, bu operasyonun o kadar büyütülmemesi gerektiğini belirterek, ’paralel yapıyı’ tümden deşifre edecek daha büyük operasyonların olacağını söyledi. Sürprizlere hazır olunmasını isteyen Tayyar, "Turpun büyüğü heybede" diye konuştu.

Tayyar, bu büyük operasyonların fitilini ateşleyecek kişinin de ‘paralel yapı’ içinden üst düzey bir itirafçı olduğunu belirterek, “İtirafçı önemli bir isim, cezaevinde değil, emniyetle ilgili gelişmeler içinde yer alan bir isim. Verdiği bilgiler çok önemli” ifadesini kullandı.

İtirafçının Hüseyin Gülerce olmadığını vurgulayan Tayyar, “Hala ’paralel yapının’ içinde ve çok önemli katkılar sunuyor. Daha çıkacak çok şeyler var, göreceksiniz yeni sürprizlere hazırlıklı olun” diye konuştu.

“KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ GİZLİ KAYIT OLABİLİR”

Tayyar, 14 Aralık operasyonunun ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun takındığı tavrı da eleştirdi. Ana muhalefet liderinin paralel yapının yanında yer almasının altında gizli kayıtlar olabileceğini iddia eden Tayyar, şunları kaydetti:

“Bu kadar desteğin başka bir izahı olamaz. Cemaat mensupları bile Kılıçdaroğlu’nun kendilerini bu kadar savunmasından dolayı şaşkın. Bu aşkın bir sebebi olmalı.”

“FUAT AVNİ TEK KİŞİ DEĞİL”

Tayyar, internet fenomeni Fuat Avni’nin kim olduğuna ilişkin ise, “Fuat Avni, paralel yapının operasyon karargahı yurtdışından kontrol ediliyor. Birden fazla kişi tarafından kontrol ediliyor. Tek bir kişiden söz etmek mümkün değil” iddiasında bulundu.

Bu haber toplam 2048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri