Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel-Doğan medyadan pideli algı operasyonu!

14.07.2015 02:35
Ulusalcı ve paralel medya üzerinde Allah lafzı yazan pide üzerinden algı operasyonuna girişerek yine gerçekleri çarpıttı.

Sakarya’ya bağlı Serdivan’da AK Parti ilçe Teşkilatı dün partililere bir iftar verdi. İftara Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AK Parti Milletvekili Adayları Recep Hacıeyüpoğlu ve Bilgehan Doğru ve partililer katıldı.

İftar programında protokol masasına üzerinde Arapça harflerla Allah lafzı bulunan bir Ramazan pidesi getirildi.

Burada çekilen fotoğraf günün ilk saatlerinde yerel Yenihaber Gazetesinde yer aldı.

Ulusalcı gazeteci paralel işbirliği

Daha önce CHP’den aday adayı olan Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Maturun yayın yönetmeni olduğu Yenihaber gazetesinin internet sitesinde yayınlanan haber kısa bir süre sonra Cihan Haber Ajansı tarafından servis edildi. Ulusal basının ulusalcı çizgide yayın yapan haber siteleri ve gazetelerinin büyük çoğunluğu habercilik ilklerini hiçe sayarak “üzerinde Allah yazan pide yedirdiler” diye haber yaptılar.

Başkan pideyi kaldırttı

Oysa gerçek öyle değildi. Masaya oturduktan kısa bir süre sonra ilahiyat eğitimi almış olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, pidenin kaldırılmasını istemişti. Ancak pide masadan gidene kadar çekilen fotoğraflar algı oluşturmak için yetti.

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç bir açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklamada bulunan başkan Toçoğlu, şu ifadelere yer verdi; “Serdivan İlçe Teşkilatımızın düzenlediği iftar programında masaya konulan pide meselesi belli odaklar tarafından profesyonelce çarpıtıldı. İftar yaptığımız masaya konulan bu pideyi genç bir arkadaşın yaptırdığı bilgisini aldık. Biz masaya oturduğumuzda pideyi hiçbir şekilde fark etmemiştik.

Sonradan pideyi incelediğimizde üzerinde Allah yazdığını gördük. Hemen akabinde görevli arkadaşları çağırarak pidenin masada durmasının uygun olmadığını ve kaldırmalarını rica ettik. Belli odaklar ise meseleyi derhal çarpıtarak, servis ettiler. Bu olay asla kabul edilemez. Ve gereken de yapılmıştır. Yazılanlar doğru değildir.”

AK Parti il başkanı Fevzi Kılıç da pideyi fark etmelerinin ardından kaldırttıklarını ve kimsenin pideyi yemediğini kaydetti.

 

 

 

Bu haber toplam 1394 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri