Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel istihbaratçıdan manipülasyon!

19.03.2014 11:24
Paralel yapılanmanın Emniyet içerisindeki en önemli isimlerinden olduğu iddia edilen Ali Fuat Yılmazer, MİT, Ergenekon ve Başbuğ’un tutuklanmasına ilişkin paralel medyada iftira ve dezenformasyonda bulundu.

Ergenekon ve Balyoz operasyonlarında önemli görevler yürüten eski İstanbul İstihbarat Şubesi Müdürü Ali Fuat Yılmazer, paralel yapının medya organı Bugün TV’de katıldığıprogramda İlker Başbuğ’un dosyasının Başbakan Tayyip Erdoğan’a sürekli olarak arz edildiği iftirasını attı.

Emirleri Erdoğan vermiş!

Erdoğan’ın İlker Başbuğ’la ilgili tüm gelişmelerden haberiolduğunu ve kendisinin tutuklanmasını bizzat istediğini öne süren Yılmazer, “Adalet Bakanı ve Başsavcı vekili ile Başbakan Erdoğan tutuklansın talimatı verdi” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan ne demişti!

Oysa Başbakan Erdoğan, İlker Başbuğ’un “terör örgütü yöneticisi olma" iddiasıyla tutuklanmasını yanlış bulduğunu ve tutuksuz yargılanması gerektiğini söylemişti. Hatta Başbuğ’un tutuklanmasına ilk tepkiyi ortaya koyan Başbakan Erdoğan, “İlker Başbuğ'un tutukluluğunu 'terör örgütü mensubu' diyenleri tarih affetmez.” demişti. Başbuğ ise Erdoğan’a açıklamalarından ötürü teşekkür edip paralel yapılanmaya dikkat çekmişti.

 

MİT’i KCK ile ilişkilendirmeye çalıştı

Yılmazer, MİT ve KCK operasyonlarıyla ilgili de paralel yapılanma doğrultusunda demeçler vererek operasyonların izinlerini Erdoğan’dan aldıkları iftirasında bulundu.

MİT’i KCK ile ilişkilendirmeye çabalayan Yılmazer, şiddet eylemlerine karışanların MİT’le ilişkisi olduğunu iddia etti. Yılmazer, 7 Şubat MİT darbe girişimine kadar KCK operasyonlarından Başbakan'ın bilgisi ve talimatı olduğunu öne sürüp “Biz bu talimatları uyguladık” dedi.

Haber 10

Bu haber toplam 1476 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri