Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel kumpasın şok ses kaydı!

14.02.2015 14:54
25 milyon dolarlık paralel kumpasın şok ses kaydı ilk kez yayınlandı...

İstihbarat raporlarına göre 'Paralel Yapı' milyarlarca dolarlık sermayeyi kontrol ediyor. Deşifre ekibi son yılların en büyük arazi vurgunun peşine düştü ve ortaya inanılmaz bir skandal çıktı.

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre'ye konuk olan 'Paralel Yapı'nın eski bölge imamı Tamer Barış Terkeşli programda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yapı adına görevli olduğum süreçte, Adana'nın kangren olmuş bazı bölgeleri var örneğin; Şambayat diye bir bölgesi var, o bölgede imar '0.40'. İstanbul'un müteahhiti geliyor orada büyük bir yapı grubu olan firma, 250 dönüm kadar bir yer alıyor kendisine. '0,40' yoğunluktan alıyor tabii. Aldığı fiyat da ortala 25 bin lira. Dönümünü 25 milyara alıyor. "

 

"Büyükşehir'in o dönemki ilgili şahıslarıyla bizim yaptığımız görüşmede 'Himmetin devamlılığı açısından biz burada çok büyük bir rant sağlarız. Bakmakla mükellef olduğumuz Laos'a, Tanzanya'ya, oraya buraya himmet ağı daha hızlı gider' dediler. Bizim yollayacağımız mükellef olduğumuz paranın hızlı bir şekilde temin edilmesi gerekiyor tabi."

"250 dönümlük arazide yoğunluk 0.4'ten 1.2'ye çıktığı takdirde yer, örneğin 30 milyon liralık, 250 milyon lira değere çıkıyor. Villa arazisi, apartman arazisi haline dönüyor ve ciddi bir rant doğuyor. Yapılması için bizden de yardım istediler belediyedeki bürokratlar. 7 – 8 tane burayı alacak müteahhit ayarladık. Daha sonra biz artışı yaptıktan sonra satacağız, sattıktan sonra da yapılan kar nispetinde o kişilerden himmet alacağız.Şu an oranın yoğunluğu '1.2'. Kayıtlar da var, ortaya açık açık koyabileceğimiz bir şey. "

"Meclis oy çokluğu ile aldığı kararlarda hukuken bir problem olmaz. Devletin başbakanını bile kendi istihbarat ödeneğinden gidip yurt dışından aldığı malzemelerle dinleyecek kadar profesyonel bir yapıdan bahsediyoruz biz burada. Sayın Başbakanımızı o dönemde, istihbarat ödeneğinden ayrılmış parayla yurtdışından gidip malzemeyi alıyorlar. Kendileri de alabilirler değil mi bunu? Yapı paraya o kadar önem verir ve paranın izini sürdürmez.''

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri