Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel medya uygulamayı 'komplo' yaptı

03.07.2014 19:30
Zaman Gazetesi yıllardır var olan uygulamayı 'komplo'ya çevirdi...

Zaman Gazetesi, “HSYK binasının ziyaretçileri de fişlenmeye başlandı” haberiyle, “HSYK’daki son değişikliklerden sonra kuruma gelen ziyaretçilerin adı ve vatandaşlık numaraları ile kiminle görüştükleri kayıt altına alınmaya başlandığını” öne sürdü; yetmedi, “Uygulama, akıllara ‘Fişleme mi yapılıyor?’ sorusunu getirdi” iddiasını ortaya attı.

Gazete, haberde “Daha önce ziyaretçi kartı alınarak girilen binada artık misafirlerin kaydı tutuluyor. TC kimlik numarası, adı, soyadı ve kiminle görüşüleceği kayıt altına alınan ziyaretçiler, bu uygulamaya anlam veremiyor. Uygulama ile aynı zamanda basın mensuplarının kimlerle görüştüğü de tespit edilmiş oluyor. Bu yolla HSYK’yla ilgili haber yapılmasının önüne geçilmek istendiği belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

Oysa HSYK’yı takip eden gazetecilerin de çok iyi bildiği gerçek böyle değil. HSYK binası Bina Adalet Bakanlığı’na ait olduğu için Bakanlığın konuyla ilgili yönerge hükümleri uygulanıyor. Adalet Bakanlığı’nın tüm binalarında girişlerde ziyaretçilerden kimlik alınarak, ziyaretçi kartı veriliyor; kimi ziyaret edeceği sorularak, yönlendiriliyor. Bu uygulama yıllardır yapılıyor…

Gazetenin bu haberlerle kurumlardaki ziyaretlerde kayıt tutulmasını engelleyerek, kurumlardaki ‘paralel’ kaynaklarının deşifre edilmesini önlemeye çalıştığı belirtiliyor.

Bu haber toplam 1634 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri