Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Villanın kirası maaşının 3 katı

24.07.2014 16:01
paralel örgütün ‘kozmik lideri’ olduğu iddia edilen eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’in Sarıyer’de aylık kirası 7 bin lira olan, 750 bin dolar değerindeki lüks villada oturması şüphe yarattı.

Emniyette "paralel yapı" iddialarına ilişkin yürütülen operasyon kapsamında gözaltına alınan eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, tekrar sağlık kontrolünden geçirildi. Önceki akşam sağlık kontrolü yapılan Yılmazer, dün sabah saatlerinde yeniden Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'ne getirildi. Sivil polis aracıyla hastane önüne getirilen Yılmazer, kelepçe takılmasına tepki göstererek, "Bunlar şeref madalyalarıdır. Bunlar da bugünün polisliğidir. Reza'lara yapılmamış polisliği görüyoruz. Bunlar devletimden aldığım şeref madalyalarıdır. Türkiye görecek, tarihe geçecek" diye bağırdı. Yılmazer'in operasyon sırasında, bileğine kelepçe takılmasına kızıp görevli emniyet müdürüne, "Müdürüm benim durumuma siz de düşersiniz. Gün gelecek sizin de bileğinize kelepçe takacaklar" dediği de ortaya çıktı. Kelepçe şov yapan Yılmazer'in konuşmasını sürdürmesi üzerine refakatçı polisler "Müdürüm lütfen" diye uyardı. Yılmazer, zorla ekip aracına bindirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine götürüldü.

Villasının kirası maaşının 3 katı...
Paralel yapının "kozmik lideri" diye bilinen eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in Sarıyer Uskumruköy'de aylık kirası 7 bin lira olan, 750 bin dolar değerindeki süper lüks villada oturması şaşkınlık yarattı. Emekli aylığı 2 bin 500 lira olan Yılmazer'in 6 aydır oturduğu bu villanın kirasını nasıl ödediği soru işareti... Yılmazer'in evinin yer aldığı Park Villaları sitesinde 21 villa var. Her villa 350 metrekare ve yine her birinin 500 metrekare bahçesi mevcut. Sitede yüzme havuzu ve sosyal tesisler de bulunuyor.

Lüks villadan pireli koğuşa
Eski İstihbarat Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in de aralarında bulunduğu 32 kişi, dün itibarıyla Kaçakçılık Şubeleri'nin B Blok'ta bulunan ve bir süre önce pire istilasına uğrayan nezarethaneye konuldu. Sözde Tevhit Selam örgütü dinlemesi kapsamında gözaltına alınanlar ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün C Blok'ta bulunan nezarethanelerine yerleştirildi.

SABAH

Bu haber toplam 2460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri