Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel Yapı davasında Cemaat'e BBP desteği

18.12.2014 18:27
İstanbul Çağlayan Adliyesinde Paralel Yapı operasyonuna ve dava sürecine karşı eylemler devam ediyor.

Bugün Paralel Yapı operasyonu kapsamında aralarında Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca'nın da bulunduğu 12 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

"ÜŞÜYORUZ REİS" PANKARTI

Operasyonları protesto etmek amaçlı bazı vatandaşlar da İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin önüne geldi. Kalabalığın arasında bir grubun vefat eden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun fotoğrafıyla pankart açması dikkat çekti. Yazıcıoğlu'nun olduğu pankartta "Üşüyoruz Reis"yazılıydı.

CEMAATE BBP DESTEĞİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan da Cemaat'e destek olmak için İstanbul Çağlayan Adliyesine gelenler arasındaydı. Karaca Cemaat'e yakınlığıyla bilinen Samanyolu TV'ye açıklamalarda bulundu.

ALPEREN OCAKLARINDAN TEPKİ

BBP'nin daha önce Cemaat'e yakınlığından dolayı Alperen Ocaklarıyla aralarındaki bağ kopma noktasına gelmişti. Alperen Ocakları yaptığı yazılı açıklamayla BBP Lideri Mustafa Destici'nin kendi fikirleriyle uyuşmadığını açıklamıştı.

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

BBP Lideri Mustafa Destici, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise hükümete savaş açan cemaat gazetelerine her gün röportajlar vermişti. Destici, CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı için belirlediği çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na da tam destek vermişti.

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri