Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralelin fedaisi Hakan Şükür'den kara propaganda

18.11.2015 14:33
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin "Türkler'le operasyon başlatıyoruz" demesi üzerine kara harekatı yapılacağını zanneden paraleller savaş çığlığı atarak kara propaganda yapmaya başladı.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulacak terörden arındırılmış bölgeye ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı. Kerry dün CNN'e verdiği röportajda, ABD veTürkiye'nin yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine operasyon başlatacağını ifade etti. Dışişleri Bakanı Kerry, "Türkiye ile Suriye'nin kuzeyini güvenli hale getireceğiz. Suriye'nin kuzey sınırının yüzde 75'i şu anda kapalı. Kalan 98 kilometrenin de kapatılması için Türklerle operasyon başlatıyoruz" ifadelerini kullandı. 

MUHALİFLER DESTEK VERECEK 

Kerry'nin bu ifadeleri ilk başta kara harekatı gibi algılansa da aslında mevcut hava operasyonunun artırılacağı öğrenildi. Türk diplomatik kaynaklar da John Kerry'nin ifadelerini doğruladı. Kaynaklar, kara operasyonunun söz konusu olmadığını ifade ederken,"iki ülkenin yakın zamanda ortaklaşa yapacağı hava operasyonlarıyla, ortaklaşa seçtikleri, karada savaşacak Suriyeli ılımlı muhalifleri desteklemelerinin" planlandığını ifade etti. Buna göre ortak yapılacak hava operasyonunda DAEŞ sınırdan tamamen uzaklaştırılacak. Böylelikle Türkiye'nin direttiği terörden arındırılmış bölge oluşturulacak. 

KERRY ZEKALILAR

John Kerry'nin "98 kilometrelik kısmı Türklerle birlikte biz bir operasyona girerek kapatacağız" açıklaması sonrası bazı her fırsatta ülkesini karalayanlar yine harekete geçti.Hakan Şükür başta olmak üzere paralel örgüt müritleri "İşte savaşa giriyoruz" diyerek savaş çığlıkları attı. Ankara'nın "Kerry'nin kastettiği, daha etkin ve kuvvetli hava operasyonları..." açıklamasıyla paralellerin hevesleri kursağında kaldı.

 
Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri