Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paralel’in karakutusu yurtdışına kaçtı!

20.08.2015 12:50
Fetullah Gülen’in liderliğini yaptığı paralel devlet yapılanmasının üyelerinin yurtdışına firarı devam ediyor.

Taraf gazetesi muhabiri Mehmet Baransu’ya belge taşıyan ve Bugün gazetesinde muhabirlik yapan Tuncay Opçin’in, Amerika’nın Ohaio Eyaleti’ne kaçtığı ortaya çıktı. Paralel devlet yapılanmasının kripto üyelerinden olan Tuncay Opçin’in, 2015 yılının Nisan ayında yurtdışına çıktığı ve Amerika’nın Ohaio Eyaleti’ne yerleştiği öğrenildi. Tuncay Opçin’in, eşi ve çocuklarıyla Amerika’ya yerleştiği bildirildi.

EVİNİ KAPATTI

Tuncay Opçin’in, İstanbul Üsküdar Çengelköy’de bulunan evinin 2015 Nisan ayından bu yana kapalı olduğu öğrenildi. Bilindiği gibi 17-25 Aralık darbe soruşturmasına bakan ve HSYK tarafından açığa alınan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara da, Almanya’ya firar etmişti.

BARANSU’YA BELGE TAŞIDI

Balyoz Darbe Planı soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Baransu’ya bavul dolusu belge taşıyan kişinin Tuncay Opçin olduğu ortaya çıkmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade veren Mehmet Baransu’nun eski eşi Esra Konur, Baransu’ya belge ve para veren kişinin Tuncay Opçin olduğunu açıklamıştı. Esra Konur, “Boşandığım eşim Mehmet Baransu’ya Tuncay Opçin yayınlaması için belge ve para veriyordu. Tuncay Opçin Mehmet Baransu’ya belge verdikten sonra Baransu önemli haberler yazıyordu” demişti.

FARKLI HATLARDAN ARADI

Esra Konur, şunları söyledi: “Tuncay Opçin’in Mehmet Baransu’ya belge ve para verdiğini bana evliliğimiz döneminde Mehmet Baransu kendisi anlattı. Tuncay Opçin o dönemdeki ortak konutumuza hiç gelmedi. Baransu kendi kullanımındaki telefondan görüşme 

yaptığına şahit olmadım. Tuncay Opçin Baransu’yu kullandığı farklı telefon hattından aradığında Mehmet Baransu hemen evden ayrılıyordu. Tuncay Opçin genellikle geceleri Baransu’yu kullandığı farklı telefon hattından arıyordu. Gazetenin yakınlarındaki bir kafede buluşuyorlardı” ifadelerini kullanmıştı.

KÖPRÜ ALTINDA BULUŞTULAR

Esra Konur, Tuncay Opçin ile Mehmet Baransu’nun sık sık görüştüklerini de belirterek, şunları söylemişti:

“Baransu bana Tuncay Opçin ile zaman zaman Anadolu Yakası’nda köprünün ayağına yakın bir yerlerde buluştuklarını da söylemişti. Opçin’in Baransu’ya ne kadar para verdiğini bilmiyorum. Boşandıktan sonra bana uzunca bir süre nafaka ödemedi, ancak kendisine ev ve araba almıştı.”

 
Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri