Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paris saldırganları polis çemberinde

09.01.2015 14:44
Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen iki kişi, Paris'in kuzeyinde bir matbaada bir kişiyi rehin aldı. Polisle Kauşi kardeşler arasında pazarlık yapılıyor.

Paris'in kuzeydoğusundaki Dammartin-en- Goele kasabasında şüpheliler, önce bir kadının otomobilini gasp etti. Gasp olayı sonrası bir matbaaya giren şüpheliler, işyerindeki bir çalışanı rehin aldı. Kaynaklar rehinenin kadın olduğunu belirtiyor.

NEFES KESEN OPERASYONDAN KARELER

"TESLİM OLMAYACAĞIZ"

Polisin şu aşamada operasyonu durdurduğu ve rehine pazarlığı yaptığı ifade ediliyor. Saldırganlar teslim olmayacaklarını söyledi.

Charlie Hebdo zanlılarına helikopter destekli operasyon İZLE

BİNAYI KUŞATILDI

Rehine pazarlığı nedeniyle operasyonun durdurulduğu ifade ediliyor. Öte yandan polis, bölgenin tamamını güvenlik çemberine almış durumda. Binayı gören çatılara keskin nişancılar yerleştirildi. Askeri helikopterler de bölgeyi anbean izliyor.

''ŞEHİT OLMAK İSTİYORUZ''

Kasaba çalışan bir avukat da Kauşi kardeşlerin şehit olmak istediklerin ve teslim olmayacaklarını söylediklerini aktardı.

"SİVİL ÖLDÜRMÜYORUZ, GİT"

Dammartin-en- Goele kasabasındaki matbaaya giden bir pazarlamacı, saldırganları özel harekat sandığını ve yanlarına giderek ellerini sıktığını iddia etti. Fransız radyosuna konuşan pazarlamacı: "Ellerimi sıkan saldırganlar, sivil öldürmüyoruz, git dediler."

KASABAYA GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK

Dammartin-en- Goele kasabasına giriş ve çıkışlar yasaklandı. Polis kasabada yaşayanların evlerinden dışarı çıkmamasını istedi.

Bu haber toplam 1608 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri