Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paris'te saldırısı sonrası Papa'dan şok iddia

14.11.2015 17:42
Papa Francesco, Paris'teki kanlı saldırı sonrası yaptığı açıklamada ‘Olay 3. Dünya savaşının bir parçası’ iddiasında bulundu.

Katolik yayın kuruluşlarından TV2000'e telefonla bağlanan ruhani lider, saldırı haberlerini aldıktan sonraki hislerini,"Sarsıldım ve acı duydum'' diye ifade etti.

"Anlayamıyorum, böyle şeyler, anlaşılması zor şeyler. Bu eylemler insanlık dışı. Bu nedenle sarsıldım ve acı duydumö diye sözlerini sürdüren Papa,"Onlar için dua ediyorum. Çok sevdiğim Fransız halkına yakınlığımı ifade ediyorum. Kurbanlara ve ailelerine yakınım ve onlar için dua ediyorum'' diye konuştu.

Sunucunun, "Birçok defa, parçalı 3'üncü Dünya Savaşı yaşandığını söyledinizö hatırlatması üzerine Papa, "Bu da bir parçası'' dedi.

Bu saldırılara hiçbir şekilde bahane bulunamayacağını ekleyen Papa, sunucunun"Özellikle dini bir bahane bulunamaz'' sözlerine "Hayır, din insani bir şeydir, bu ise insani değildir. Bu nedenle tüm acı çekenlere ve Fransa halkına yakınlığımı sunuyorum ve onları çok seviyorumö ifadelerini kullandı.

Papa, Paris Başpiskoposu Kardinal André Vingt-Trois'e gönderdiği telgrafta da, güçlü bir şekilde söz konusu saldırıları kınadığını belirtti.

Bu haber toplam 1478 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri