Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PARİS'TEKİ İNFAZDA İKİNCİ DNA İZİ ÇIKTI

23.01.2013 12:28
Paris'te infaz edilen 3 PKK'lıyı vuran 10 mermiden birinde, kod adı 'Kara Kemal' olduğu öğrenilen zanlı Ömer Güney'e ait olmayan farklı DNA izi çıktı.

Paris Savcısı François Molins’in önceki gün yaptığı açıklama, Güney’in cinayeti işlerken yalnız olmayabileceğine dair ihtimalleri güçlendirdi.

Molins, “Olay yerinde bulunan bir mermi kovanında rastlanan DNA izinin Güney’e ait olmadığı tespit edildi. Bu Güney’i suçsuz yapmaz. İzin olmaması kişi ile mermi arasında kontak olmadığını kanıtlamaz. Çünkü her dokunulan şeyde DNA izi bırakılmaz. Suçlamalar karşısında DNA izinin onun olmaması onu suçsuz yapmıyor” dedi.

Ömer Güney'in sırları

1 - Geçen yıl 3 kez geldiği Türkiye’de ne yaptığı belli değil.

2 - Silah kullanmayı nasıl ve nerede öğrendiği belirsiz.

3 - Roj TV’de çalışan sevgilisi, Sakine Cansız’la sorunlu.

4 - Ailesi MHP’li birini Kürt derneğine kim, nasıl kabul etti?

Paris Savcısı’nın “Başşüpheli ve 2 yıldır PKK’lı” dediği Ömer Güney’e örgüt sahip çıkmadı. Güney’in 14 ay önce 325 kayıt numarasıyla Kürt derneğine kayıt yaptırdığı ve lakabının “Kara Kemal” olduğu öğrenildi.

3 PKK'lı kadının öldürülmesinde başşüpheli olarak tutuklanan ve sadece Türkiye'nin değil uluslararası kamuoyunun da gözünü çevirdiği Ömer Güney'in bilinmeyen yönlerine ulaşıldı. Habertürk'ün haberine göre, çevresi tarafından içine kapanık, saygılı ve terbiyeli olarak tanımlanan Güney'in yakınları, "Onun PKK ile uzaktan yakından ilgisi olmaz" diyor. Hatta Paris Savcısının 2 yıldır PKK üyesi dediği Güney'in ailesi MHP'li olarak biliniyor.

3 GİZEMLİ SEYAHAT

İddiaya göre başşüpheli Ömer Güney, Ağustos ve Ekim ayları arasında toplam üç kez Türkiye'ye giriş çıkış yaptı. Ancak Güney'in neden geldiği ve nerelerde kaldığı bilinmiyor. Güney'in 2011'den beri sevgilisi olduğu iddia edilen Gülay A.'nın da Fransa'da ROJ TV'ye muhabirlik yaptığı belirtiliyor. A. Fransa'da geçtiğimiz yıl Mart ayında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alındı.

ATATÜRK'E SUİKAST

Ömer Güney'in Fransa Kürt Dernekleri Federasyonu'na 18 Kasım 2011'de 325 numaralı kayıt formunu doldurarak üye olduğu ortaya çıktı. Kürt haber sitelerinde Güney'in kod adının "Kara Kemal" olduğu iddia edildi. "Kara Kemal" karaketeri Kemal Tahir'in Kurt Kanunu isimli romanında geçiyor. Atatürk'e yönelik suikast planının anlatıldığı romanın başkarakterlerinden biri olan Kara Kemal suikastçılıkla suçlanıyor. Eski bir İttihatçı olan Kara Kemal, yakalanmak üzereyken intihar ediyor.

'Ya ben onu alırım ya Paris beni'

Ömer Güney, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerini sıkça kullanmış. Esprili fotoğrafların da yer aldığı sayfada, geçen yıl bir hostesle ilişkisi olduğu anlaşılıyor. Güney, "Bir büyük açtırır bu kız. 1.80 boyunda hostes, onda kibir yok, vefa var. Yani söz dinleyen, kıymet bilen.. Bana bir baktı güldü bende ona güldüm sonra tanıştık. O sevdi ben de sevdim. İyi gidiyor bir sorun yok. Ye ben onu alırım ya Paris beni" diyerek duygularını dile getiriyor.

Güney, yolda gördüğü bir Ferrari'yle de fotoğraf çektirirken, altına "Dakikası 80 euroymuş, süreceğim bunu bir ara" yazdı.

omerguney.jpg

Aydemir: İlişkim yok

Ömer Güney’in Belçika’da 2010’da tanıştığı Roj TV muhabiri Gülay Aydemir’le birlikte olduğu ileri sürüldü. Hatta Fransa’ya yerleşmesinin ardından Güney’in de Paris’e döndüğü söylendi. Ancak Aydemir, Güney’le ilişkisi olduğu iddiasını kanal yöneticileri aracılığıyla yalanladı. Kızıltepeli Aydemir’in (34) Kandil’e gidip geldiği iddia edildi. Aydemir geçen yıl Fransa’da PKK baskınında gözaltına alınmıştı.

KURTLAR VADİSİ İZLİYOR

Türk sanat müziği yanında,Tarkan ve Atiye'yi dinleyen Ömer Güney, Kurtlar Vadisi'nin de sıkı bir takipçisi çıktı. Koyu Galatasaraylı olan Güney'in Facebook sayfasında Kâbe fotoğrafları da yer alıyor.

parisinfaz.jpg

Le Monde’dan 3 iddia

Le Monde Gazetesi, polis ve savcılık kaynaklarına dayandırdığı haberinde önemli iddialar ortaya attı:

* PARKAYI YIKADI: Güney olay günü giydiği parkayı daha sonra yıkadı.

* 8 MERMİ GÜNEY’DEN: 10 mermiden 8’inin Güney tarafından atıldığı kesin gibi.

* TÜRK İSTİHBARATI İZİ: Polis , PKK ’ya Türk istihbaratından sızma, kişisel husumet ve örgüt içi hesaplaşma ihtimallerini dışlamıyor.

Habertürk

Bu haber toplam 4594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri