Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakanlık binası yakınında patlama

05.03.2012 10:28
Yargıtay binasının önündeki patlamanın ses bombasından kaynaklandığı iddia ediliyor
Yargıtay binası önünde saat 09.40'ta henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Patlamada can kaybı olmadı.
 
Vekaletler Caddesinde Yargıtay binası önünde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Patlamada ölen olmazken, polis patlamanın nedenini araştırıyor.
 
Ses bombasından kaynaklandığı iddia edilen patlamanın etkisi ile Yargıtay'da görevli bir kişinin hafif şekilde yaralandığı belirtiliyor.
 
Bu arada, olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Yargıtay binasının bulunduğu Vekaletler Caddesi trafiğe kapatıldı.
 
Öte yandan, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'da patlamanın olduğu yere gelerek incelemelerde bulunuyor. Bölgede bulunan güvenlik kameralarının görüntüleri incelemeye alındı.

Ankara Valisi Yüksel: ''Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor''
 
Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Yargıtay binası önündeki patlamayla ilgili, ''Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor'' dedi.
 
Yüksel, Vekaletler Caddesindeki Yargıtay binası önünde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine gelerek, konuyla ilgili bilgi aldı.
 
Gazetecilerin olayla ilgili sorularını da yanıtlayan Yüksel, sabah saatlerinde Yargıtay binası önünde patlama meydana geldiğini belirterek, olayda Yargıtay'da görevli bir şoförün yaralandığını söyledi.
 
Patlamanın neden kaynaklandığının sorulması üzerine Yüksel, ''Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor'' dedi.
 
Başka bir gazetecinin, ''Başbakanlık binası ve Yargıtay binalarının bulunduğu bir caddede böyle bir patlama nasıl olur'' şeklindeki sorusunu ise Yüksel, ''Hepsini inceliyoruz. Arkadaşlarımız kamera incelemelerini yapıyor. Kısa süre içerisinde sizinle daha net bilgi paylaşılacaktır'' şeklinde yanıtladı.
 
AA
Bu haber toplam 4790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri