Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Patlayıcıyı koyan kameralara yakalandı

06.03.2012 09:39
Yargıtay binasının girişinde patlayan bombanın sabah 06.25’te bırakıldığı, saat 09.40’ta patladığı kameralara yansıdı.

Başbakanlık Merkez Binası ile Yargıtay ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Merkez Binası’nın yer aldığı Vekaletler Caddesi üzerinde patlayan bombanın faili kameralara yakalandı.

Olayın ardından polis, çevredeki binalarda bulunan güvenlik kameralarının görüntülerine el koydu. Patlamanın olduğu Yargıtay binasında bulunan ve giriş kapısını kontrol eden güvenlik kamerasını inceleyen polis, patlayıcının sabah 06.25’te bırakıldığını tespit etti. Zanlının cebinden çıkardığı küçük poşeti telefon santral kutusunun arkasına bırakıp birkaç metre yürüdükten sonra karşı kaldırıma geçtiği ve ardından da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önündeki üst geçide doğru yöneldiği anlaşıldı. Şüphelinin 1.70 metre boylarında olduğu ve kapüşonlu mont giydiği belirlendi.

Olay yerinde yapılan ilk incelemeler doğrultusunda, patlayıcının son dönemde İstanbul’da yaşanan ve yasadışı MLKP örgütünün kullandığı patlayıcılarla benzerlik taşıdığı ifade edildi.

Olay yerinde inceleme yapan Ankara Valisi Aladdin Yüksel, “Patlayıcı maddenin pet şişe içerisine konulmuş 150 gram hafif patlayıcı olduğu anlaşılıyor” dedi. Yüksel, “Başbakanlık binası ve Yargıtay binalarının bulunduğu bir caddede böyle bir patlama nasıl olur?” sorusunu, “Hepsini inceliyoruz. Arkadaşlarımız kamera incelemelerini yapıyor. Kısa süre içerisinde sizinle daha net bilgi paylaşılacaktır” diye yanıtladı.

MİLLİYET

 

Bu haber toplam 1414 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri