Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Patriotla ilgili çarpıcı gerçek!

24.11.2012 16:59
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında Patriot füzelerinin kurulumuna ve sayısına NATO'nun karar vereceğini açıklarken öte yandan Türkiye'de tetikleme mekanizmasının bilinmediği ortaya çıktı!
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği Patriot füzelerinin nerede konuşlandırılacağı, kaç tane geleceği ve komutasının kimde olacağı yönündeki soru üzerine, “Önümüzdeki hafta NATO Konseyi karar verecektir diye düşünüyoruz” dedi.
 
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği Patriot füzelerinin komutasının, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin de yetkilerinin olduğu Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığıyla beraber yürütüleceğini bildirdi. (AA)
 
ZEYREK: TETİK TÜRKİYE'DE OLAMAZ
 
Türkiye'nin NATO'dan talep ettiği ve Türkiye-Suriye sınırına konuşlandırılması öngörülen Patriot füzeleri ile ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dün parti genel merkezinde yaptığı açıklamada ''Patriotların mülk sahibi yani sistemin sahibi NATO'dur. Tabii ki diğer ülkelerden bu konuda uzmanlar gelecek. Bu uzmanlar asker uzman da olabilir. Yurt dışından asker gelecek mi? gelecek. Uzman insanlar gelecek ama 'bunun tetiği kimde olacak?' diye sorarsanız tetiği bizde olacak" diye konuşmuştu.
 
Konuyla ilgili NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Radikal gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, "Patriot kullanmak özel bir deneyim ve eğitim gerektiriyor. Türkiye'de bunu almış bir ekip yok. Maalesef, 'Tetik Türkiye'de olacak' söylemi teknik olarak mümkün değil" şeklinde konuştu. 
Bu haber toplam 11306 defa okunmuştur
hala mı özalın haklılıgına inat edersiniz.
hursit dilaver
unuttunuz tabi rahmetli özal o kadar yırtınmıştı,1.körfez savaşında.gelin orda büyük bir organizasyon var.müttefik ordular arasında askeri teknik bağlantılar,organizasyonlar olacak.gelin katılalım dedikçe bizim sinameki ruhlu ergenekon tayfası,aynen yerli malı haftası kutlar ayağında,bunu kabul etmediler.şimdi patriyot kullanacak askerimiz yok işte.patriyot ilk orda kullanılmıştı.bizim kafa hala bu.dünyaya karışmayın,yurtta sulh,cihanda sulh deyin,kafanızı kuma gömün,şişkebap raki,kum,deniz,güneş,laiklik,devrim,ulusalizm falan dünya nerde biz nerde.rahmetli özal demin anlattığım olayda BANA SAVAŞACAK PAŞALAR LAZIM demişti de birileri istifa etmişti.aynı durum 1 mart teskeresinde de oldu. asker rahatsız manşetiyle korkak AKP hayır oyu atınca,kürtler bayram etti ve YAHU BIRAKIN TÜRKLERİ,GELİN KUZEY IRAK HAVAALANLARI EMRİNİZDE dediler ve amerikalının güvenini kazandılar.artık,değil kandil,musul kerkük bile hayal oldu sınırdan kafamızı bile uzatamaz hale geldik.alın hayrını görün işte..
24 Kasım 2012 Cumartesi 21:22
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri