Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Paylaşım rekoru kıran Mısır - Türkiye eylem fotoğrafı

29.07.2013 17:04
Bir yanda Türkiye'deki Gezi eylemcileri diğerinde Mısırlı darbe karşıtları.. ÖYLE ETKİLİ BİR MESAJLA PAYLAŞILIYOR Kİ..

Mısır'da darbenin üzerinden yaklaşık 1 ay geçmesinin ardından Müslüman Kardeşler önderliğindeki darbe karşıtlarının da gösterileri devam ediyor.

MISIR TÜRKİYE EYLEM KARŞILAŞTIRMASI

Zamanlama olarak Türkiye'deki Gezi Parkı eylemlerine yakın bir zamanda gerçekleşmesinden dolayı, Mısır'daki darbe karşıtı göstericilerle Gezi Parkı eylemcilerini karşılaştıran sözler, karikatürler ve fotoğraflar da sosyal medyanın gündemini oluşturuyor.

TWİTTER'I SALLAYAN FOTOĞRAF

Son olarak ortaya çıkan bir karşılaştırma fotoğrafı da Facebook ve Twitter'da günün konularından biri oldu.

BİRA FİRMASI ÇARŞI'YA KUTU KUTU BİRA YIĞMIŞTI

İki fotoğraftan oluşan karenin birinde Türkiye'deki Gezi Parkı eylemcileri bulunuyor. Karedeki eylemciler, üst üste dizilen bira kolileri eşliğinde fotoğraf çekiliyor. Fotoğraf, Gezi'nin en çok tartışılan karelerinden biriydi. Gezi eylemlerinin en akif grubu olan Çarşı'nın üyeleri de bira firmasının gönderdiği kolilerin önünde fotoğraf çektirmişti.

MISIR'DA TAM TERSİ GÖRÜNTÜ

Mısır'daki eylemcilerde ise tam tersi bir görüntü söz konusu. Darbe karşıtı protesto için bir araya gelen Mısırlılar, namaz kılmak için seccade dağıtıyor. Kimisi ise ordunun açtığı ateşle öldürülenlerin beyaz kefeni önünde yas tutuyor.

Facebook ve Twitter'da paylaşım rekoru kıran bu fotoğrafta ise çok etkili bir mesaj kullanılıyor: Tok karnına direnenler aç karnına ölenleri anlayamazlar!..

Bu haber toplam 2142 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri