Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

El-Beşir (sav) Pendik'de Anılıyor

15.04.2011 17:57
Pendik Çevre ve Kültür Derneği’nden Kutlu Doğum Programı

Pendik Çevre ve Kültür Derneği, 20 Nisan Çarşamba akşamı “El-Beşir (sav)” temalı bir kutlu doğum programı düzenliyor. Peygamber Efendimiz’in “müjdelenen – müjdeleyen” anlamındaki “El-Beşir” sıfatını öne çıkaracak programda Kur’an tilaveti, konferans, konser, nât-ı şerifler, şiirler, sinevizyon gösterileri ve sürpriz hediyeler yer alacak. Katılımın ücretsiz olacağı program, Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde icra edilecek.

Pendik Çevre ve Kültür Derneği, programın ayrıntılarını bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu. Dernek Başkanı Muhittin Şimşek, programı belediye ve müftülüğün katkılarıyla gerçekleştireceklerini söyledi. Şimşek’in açıklamasına göre program; KAB (Kur’an’ın Anlamıyla Buluşma) Platformu’nun geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde yaptığı “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması”nda Türkiye birincisi olan ve Pendik Haseki Eğitim Merkezi kursiyerlerinden Hafız Musa Coşkun’unKur’an-ı Kerim tilavetiyle, saat 20.00’de başlayacak.

El-Beşir (sav) temalı özel yapım sinevizyon gösterilerinin yer alacağı programda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Raşit Küçük; “Merhamet Peygamberi’nin Müjdeledikleri” konulu bir konferans verecek. AKRA FM sunucularından Yunus Asım Aksoy’un okuyacağı nât-ı şeriflerle devam edecek gecenin sonunda Agah Terzi ve grubunun tasavvuf musikisi konseri yer alacak. Sürpriz hediyeler dağıtılacağı duyurulan kutlu doğum gecesiyle ilgili detaylı bilgi derneğin www.pendikcevre.org adresinden alınabilir.

Kaynak:
Bu haber toplam 2358 defa okunmuştur
ElBeşir
yasin
"Elbeşir" ismi gibi içeriği de orijinal olan her yıl efendimizin bir farklı özelliğinin ön plana çıkarıldığı progamlar silsilesinin Pendik ayağına bir pendikli olarak inşaallah katılcağım emeği geçenleri tebrik eder sizlere de sitenizde böyle güzel etkinliklere yer verdiğiniz için teşekkür ederim.
16 Nisan 2011 Cumartesi 13:13
Beğendim (2)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri