Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dergiye tepkiler çığ gibi büyüyor

14.02.2011 11:09
Mizah dergisi Penguen'in son sayısındaki karikatürü ve 'Allah yok, din yalan' ifadesi büyük tepki gördü. Dergiye tepkiler çığ gibi büyürken, birçok kişi derginin dine hakaret ettiği görüşünde.

Haftalık mizah dergisi Penguen’in geçen haftaki sayısında yer alan bir karikatür ortalığı karıştırdı. Sosyal paylaşım sitelerinde karikatüre tepkiler çığ gibi büyüyor. Tepki çeken karikatürde namaz kılan cemaatten biri cep telefonu aracılığıyla Tanrı’yla konuşurken resmediliyor, caminin duvarında ‘Allah yok, din yalan’ yazısı dikkat çekerken caminin prezervatif şeklindeki avizelerine de tepki gördü.

Penguen’in 10 Şubat tarihli sayısında yer alan karikatürde, namaz kılan cemaatten biri “Tanrım acaba ben son rekatı kılmasam olur mu? İşim var da.. Çok teşekkür ederim tanrım! İyi günler…” diyor.

 "ALLAH YOK, DİN YALAN"

Konuşmanın yer aldığı karikatürde, camiye benzetilen mekanın duvarındaki süsleme içine gizlenmiş metin ise şöyle; “Allah yok, din yalan.”

PREZERVATİF ŞEKLİNDE AVİZE

Sosyal medyada karikatür protesto edilirken, “Din düşmanlığını mizah diye yansıtan rezalet” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca çizilen karikatürde caminin avizelerinin de prezervatif şeklinde verilmesi tepki çekti.

Yapılan yorumlardan bazıları şöyle:

“Penguen dergisine şaşırmadım değil. Kendileri için büyük talihsizlik...”

“Penguen Dergisinin "Allah yok" "Din yalan" yazıları ile Caminin ampüllerini prezervatif şekli verdiği iğrenç karikatürüne tepkisiz kalma!!”

Penguen bu sefer güldürmedi.”

HAKARET DEĞİL

Bazı okurlar ise karikatürde bir hakaret bulunmadığını savundu; “Allah yok, din yalan demek ne zamandan beri saygısızlık-hakaret olmuş. Kötü espri dışında Penguen in karikatürde bir problem yok.”

kullan

Kaynak:
Bu haber toplam 4606 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri