Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pensilvanya'ya Meydan Okudu

10.01.2015 18:19
AK Partili Abdulhamit Gül yaklaşan genel seçimler öncesi rakiplerine gözdağı verdi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Abdulhamit Gül, "Onlar kiminle, Pensilvanya'sıyla, CHP'siyle MHP'siyle alt alta, üst üste bütün hepsi bir araya gelseler AK Parti'nin millete kurmuş olduğu gönül bağını, milletle kurmuş olduğu o ittifakı asla yenemeyecekler, millet galip gelecektir" dedi.

Karahayıt'ta bir otelde düzenlenen AK Parti 2. Bölge Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuşan Gül, karda kışta hiçbir vatandaşı soğuk havada bırakmadıklarını, 24 saat milletin emrine amade şekilde çalıştıklarını, AK Parti belediyeciliğini gösterdiklerini belirtti.

AK Parti'nin 12 yıllık iktidarı ile merkezi yönetim başarısının yanında yerel yönetimlerdeki başarısının da milletin takdir ettiğini ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"Aslında buraya kadar gelişimizin, AK Parti'nin bu başarısının temelinde doğrudan milletle hemhal olmak, hizmeti doğrudan vatandaşa ulaştırmanın alanı olan yerel yönetimdeki başarımızdır. Bu milletin oylarıyla ilk defa cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken göstermiş olduğu belediyecilik vizyonu bütün belediye başkanlarımıza hala örnek teşkil etmektedir. Türkiye'de AK Parti'nin merkezi yönetimdeki başarının temel nedeni budur. Türkiye'de belediyecilik hizmetinde milletin takdirine mazhar olan bu başarı AK Parti'nin belediyecilik vizyonunda yatmakta. Bu hizmetin bizim için temel örneği, modeli de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hala o ilkelerle birlikte AK Parti belediyeciliğini daha güzel bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz."

-"Türkiye'de belediyecilik anlamında bir muhalefet yoktur"

Yaptıkları işleri yeterli görmeyip daha iyisini yapma çabasında olduklarını vurgulayan Gül, "AK Parti belediyeciliği olarak Denizli'de Konya'da, Kütahya'da, Uşak'ta, Afyon'da yaptığımız hizmetleri nasıl olur da başka nerelere de yaparız anlayışına sahibiz. Türkiye'de belediyecilik anlamında bir muhalefet yoktur. AK Partili belediyeler kendileriyle yarışmaktadır. Uşak Afyon'la, Denizli Konya ile yarışmaktadır. Tüm bu çalışmalarımızda daha fazla hizmeti millete nasıl sunabiliriz, bu toplantılarda bunun istişaresini yapacağız. Türkiye'de bu hizmetleri yaparak bütün milletin gönlünde taht kurmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde "Ben Türkiye'yi İzmir gibi, Şişli gibi yöneteceğim" açıklamasında bulunduğuna dikkati çeken Gül, "İzmir'de yapılan hizmetlerin büyük çoğunluğu, alt yapı, üst yapı yatırımları hükümetimiz, aziz İzmirli vatandaşlarımıza hizmetler eksik gitmesin diye katkıda bulunduğundan bugün bu noktaya gelmiştir. Ama yerel yönetim anlamında İzmir hizmet görememektedir maalesef. Diğer yandan Şişli. Şişli'de bütün felaketler o kadar kapanmış, ama o kokuları artık kapatmaya güçleri yetmedi. Şişli'de yolsuzluk, mafyatik ilişkiler, tehditvari yönetim, o kokular bütün Türkiye'yi sardı" dedi.

CHP'nin milletin sandıktan çıkan iradesini yok saydığını savunan Gül, şöyle devam etti:

"Seçmen sandığa gidiyor, Şişli Belediye Başkanını seçecek. Orada tehditlerle, imzalar alınıyor. 'Belediye başkanı ben olacağım ama filana devredeceğim' diye. Milletin sandıktan çıkan iradesini yok sayan bir anlayış işte CHP anlayışında vardır. Şişli de bunun bir örneğidir. Yolsuzluklar derseniz yolsuzluklar, İSKİ skandalı gibi. Bugün Şişli'de New York mafyası ile çalışan bir CHP belediyecilik anlayışı var. Sadece bunların belediyecilikte anlayışı böyle değil. Kılıçdaroğlu'nun, SSK yönetiminde yapmış olduğu yolsuzluklar da çabası. Bunlar belediyede New York mafyası ile... Allah korusun bunlar hükümete gelseler Pensilvanya mafyasıyla, cuntasıyla işbirliği yaparlar. Bir milletin değerleriyle bu kadar yabancı, milletin sandık iradesine bu kadar yabancı bir anlayış. Maalesef bir başka zihniyet yoktur. Türkiye için çok acı, çok üzücü bir durumdur."

-"Siyaset mühendisliği ile değil milletle ittifak yapan AK Parti kazanacak"

AK Parti'nin merkezi yönetim ve yerel yönetimde olan başarısının Türkiye'yi emin bir şekilde 2023 hedeflerine ulaştırmakta olduğunun altını çizen Gül, Avrupa kriz içerisindeyken Türkiye'nin güvenilir bir liman olarak ekonomik, demokratik istikrarı ile devam ettiğini, bunun da vatandaşların hükümete verdiği destekten kaynaklandığını belirtti.

Bu desteği hazmedemeyenlerin 30 Mart'ta "AK Partinin belediye seçimlerinde yüzde 30'un altına düşeceği" yönünde bir rüya gördüğünü, milletin sandıkta attığı tokatla rüyalarından uyandıklarını ifade eden Gül, şunları kaydetti:

"Yerel yönetim seçiminde yüzde 45,5 gibi tarihi bir oyla destek verildi. Sonra çatı ittifakları ile bir araya geldiler, cumhurbaşkanlığı seçiminde 'Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtirmeyeceğiz' diye ittifaklar yaptılar. Ama AK Parti'nin bu çizginin diğer yapılardan en önemli farkı, bizim ittifakımızı milletle kurmamızdır. Onlar kiminle, Pensilvanya'sıyla, CHP'siyle MHP'siyle alt alta, üst üste bütün hepsi bir araya gelseler AK Parti'nin millete kurmuş olduğu gönül bağını, milletle kurmuş olduğu o ittifakı asla yenemeyecekler, millet galip gelecektir. Bu tarih boyunca hep böyle olmuştur. İnşallah önümüzdeki dönem 2015 seçimlerinde de bu siyaset mühendisliği ile ittifak yapanlar değil milletle ittifak yapan AK Parti kazanacaktır."

-YÖK üyeliğine atama

AK Parti'nin demokratik istikrarından dolayı hiçbir vatandaşın kendini ikinci sınıf vatandaş olarak görmediğini, kimsenin kılık kıyafetiyle, düşüncesiyle, yaşam tarzıyla ötekilendirilmediğini kaydeden Gül, "Üniversite kapılarında 'başörtülü olarak okumak istiyorum' diyenlerin itildiği dönemden sayın cumhurbaşkanımızın imzasıyla çok tarihi bir gelişme yaşanan döneme gelindi. YÖK üyeliğine başörtülü çok değerli bir akademisyen atandı. Bu Türkiye'nin insan hakları ve demokratikleşme açısından geldiği noktayı ortaya koyuyor. 1999'da başörtülü olarak bu milletin seçmiş olduğu, milletvekili olarak meclise gönderdiği Merve Kavakçı'ya 'Bu kadına haddini bildirin' denilen bir noktadan bugün Mecliste başörtülü milletvekillerini görmekteyiz. Bizler bu gelişmeleri yeterli görmüyoruz. AK Parti reformlarını, devrimlerini milletle ittifak ederek sürekli bir hale dönüştürmek, kalıcı hale getirmek üzere anayasa çalışmamızla taçlandıracağız, kurumsal hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1566 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri