Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek’in generalleri

18.12.2012 01:36
TSK’da görev yapan birçok subay ve astsubay, emekli olur olmaz soluğu Ergenekon sanığı Perinçek’in başında bulunduğu İşçi Partisi’nde alıyor. ETÖ’nün karargahı konumundaki İşçi Partisi’nin asker kökenli üyelerinin çokluğu dikkat çekiyor.

Yıllarca içinde bulundukları TSK'da kritik makamları işgal eden, ülke güvenliğini ilgilendiren gizli bilgi ve belgelere vakıf olan subay ve astsubaylar, emekli olur olmaz soluğu Ergenekon davasının kilit isimlerinden Doğu Perinçek'in başında bulunduğu İşçi Partisi'nde alıyor. Terörist yerine kendi halkına karşı mücadele eden paşalar, OYAK'ın kendilerine verdiği yüksek miktarlı emeklilik ikramiyesini cebe attıktan sonra İP rozeti takıyor. ETÖ'nün karargahı konumundaki İşçi Partisi'nin asker kökenli
üyelerinin çokluğu dikkat çekiyor. 

İZMİR'DE İP ROZETİ İÇİN SIRAYA GİRDİLER!

Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılar, İP'in TSK'ya sızmasını deşifre ederken, Perinçek'e vefa borcunu ödeyen askerler kervanına yenileri eklendi. İşçi Partisi İzmir İl Başkanlığı'nın organize ettiği katılım töreninde, farklı meslek gruplarından olan kişilere parti rozeti takıldı. Törende İP'e üye olan emekli askerlerin çokluğu gözlerden kaçmadı. Daha düne kadar TSK mensubu olan 12 kişiye birden İP rozeti takıldı. Emekli Tuğgeneral Ahmet Cengiz Aycan, emekli Kurmay Albay Turgay Lermioğlu, emekli Albaylar Ali Eftar Çiftçi, Haşim Okan Tansev, Hüseyin Alphan Tipici, Kamil Ertaş, Osman Yaralıoğlu, Süha Doğan, Turhan Yardımcı, emekli Yarbay İz Metin, emekli Deniz Yarbay Ali Bektaş ve emekli Binbaşı Semih Özbakar İşçi Partisi'ne yeni üye olan isimler oldu. Daha önce de emekli Korgeneral Yaşar Müjdeci, emekli Tuğgeneral Servet Cömert, emekli Albaylar Dinçer Kömek, Rafet Şişmanoğlu, Zeki Erkan, Hasan Işın, Recai Kamer, Yaşar Osman Kurtuluş, Yunus Mimiroğlu ve Zafer Şen İP'e katılarak, partinin farklı kademelerinde görev almıştı. Bu isimlerin yanı sıra çok sayıda TSK mensubu şahıs, İşçi Partisi'ne hizmet ediyor. 

SAVCILARIN TSK'DA İP YAPILANMASI TESPİTİ 

Ergenekon İddianamelerini hazırlayan Cumhuriyet Savcıları, İşçi Partisi'nin TSK içindeki gücünün ve etkinliğinin tehlikeli boyutlara vardığını kaydediyordu. Gizli ibareli birçok TSK belgesinin İşçi Partisi'nin eline geçmesi, Perinçek grubunun TSK'daki yapılanmasının etkinliği olarak yorumlanmıştı. İP'le ilişki içerisinde olan subayların, hükümeti zor durumda bırakmak için birtakım faaliyetlere giriştiği kaydedilmişti. Savcıların ordudaki İP sızmasıyla ilgili tespiti, yılın başında Başbakan Erdoğan ve hükümet aleyhine internet üzerinden faaliyet yürüten yeni cunta yapılanmasını akıllara getirmişti. Gereğinin yapılması için Genelkurmay'a ulaştırılan bilgi ve belgelerde, kuvvet komutanlıkları içerisinde illegal yapıda örgütlenen bazı genç subayların, AK Parti hükümetini asimetrik darbe yaparak yıkmayı amaçladıkları vurgulanıyordu. Deniz'de ‘Martı', Kara'da ‘Kurt', Jandarma'da ‘Tilki', Hava'da ‘Kartal Kuvvetleri' kod adıyla örgütlenen subayların, İşçi Partisi ve ÇYDD ile irtibat halinde oldukları belirtiliyordu.

 

YENİAKİT

Bu haber toplam 6482 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri