Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek ve Abdüllatif Şener Beşar Esed'in konuğu oldu

04.03.2015 01:55
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki 13 kişilik Türkiye Heyeti, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüştü.

Suriye'de temaslarına devam eden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve beraberindeki 13 kişilik Türkiye Heyeti, bugün Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esed ile görüştü. 1 saat 45 dakika gerçekleşen görüşmenin ardından Esed, Türkiye Heyeti'ni kapıya kadar uğurladı.

ESED İLE "ORTAK ÇALIŞMA" KARARI

Tam bir görüş birliğinin sağlandığı belirtilen görüşmede güvenlik, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda ortak çalışma kararı alındı.

Türkiye'nin bölünmesi Suriye'nin bölünmesidir. Suriye'nin bölünmesi ise Türkiye'nin bölünmesi" diyen Esed, “Son zamanlarda sadece Türkiye'nin baş düşman olduğu izlenimi yaratıldı. Bu algı açısından sizin ziyaretiniz çok önemli oldu. Bölgenin geleceğini Türkler ve Suriyeliler olarak ortak belirlememiz bizi çok mutlu eder" dedi.

Doğu Perinçek, Esma Esad'ın bugün çağdaş kadını temsil ettiğini vurgulayarak Beşar Esad'a ve Esma Esad'a saygılarını sundu.

ABDÜLLATİF ŞENER DE ORADAYDI

Öte yandan görüşmeye eski milli savunma bakanlarından Barlas Doğu, İzmir Bağımsız Milletvekili Birgül Ayman, eski başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener de katıldı.

Bu haber toplam 4998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri