Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek, Kılıçdaroğlu görüşmesini anlattı

07.09.2015 15:16
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 3 Eylül’de İstanbul’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmeyi anlatırken ayakları yerden kesildi.

Perinçek’in ekranlarda yaptığı açıklamalar özetle şöyle:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Onlara herhangi bir milletvekili pazarlığı yapmayacağımızı söyledik. Öyle listeler yapın ki, sizin 132 milletvekilinizi 200’e çıkaralım, AKP’nin olmadığı bir Milli Hükümet ile bu süreçten çıkalım dedik. Yarın Milliyet Gazetesi’nde de bir röportajım var, orada da belirttim. Biz milletvekilliği konusunda bir rakam vermiyoruz. Koltuk pazarlığı içinde olmayacağız. Onlara yalnızca başarı ilkesini öneriyoruz. Başarı ilkesinden kastımız, seçimde hükümet kuracak oyu almak ve Milli Hükümetin kuruluşuna önderlik etmektir.

SANDIĞA GİTMEYEN KİTLEYİ SANDIĞA ÇEKEBİLİRİZ

Burada Vatan Partisi’nin şöyle katkıları olacak:

Birincisi, sandığa gitmeyen kitleyi sandığa çekebiliriz. İkincisi, bir rüzgar yaratırız. İzmir’in kurtuluşu 2 gün sonra, 9 Eylül’de yüzbinler yürüyecek. 29 Ekim’de de yüzbinleri ayağa kaldırırız. 1 Kasım seçiminin sonucunu 29 Ekim’de tüm Türkiye’yi meydanlara çıkararak, fener alayları ile gösteririz.

GÜNEYDOĞU’DA MİLLETVEKİLİ ÇIKARIRIZ

Bakın öyle bir öneri getiriyoruz ki CHP’ye, Güneydoğu’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin vekil çıkaramadığı yerlerden milletvekili çıkarırız. Oralarda örgütümüz var, arkadaşlarımız var. Bizim bir zaafımız var, %10 u geçemeyecek diye bir algı var. Fakat Vatan Partisi CHP’ye aldığı oyun ötesinde bir katkı sunar. Seçimde 2+2 diye bir formül yok. Onlar da biliyor, Vatan Partisi böyle bir seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’ne %5, %6 ek yapar.

Güneydoğu’da çok önemli bir oy alacağız. Orası AKP ile HDP’ye parsellenmiş değil. Orada vatan bütünlüğünden yana olan büyük bir kitle var. PKK’nın baskısı altındaki seçmende de önemli bir özgürleşme var.

GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendi sözleriyle anlatırsam, “güzel bir görüşme oldu.” Bu görüşmeler devam ediyor. Bize dediler ki; temsilciler belirleyelim ve o temsilciler bu işin mühendisliğini yapsınlar. Burada her iki tarafın da yapıcı tavır aldığı bir süreç başlamıştır. Biz bir hükümet seçeneği yaratalım diyoruz fakat birçok insan bize “siz kaç milletvekilliği istiyorsunuz” diye soruyorlar. Biz hiçbir rakam önermiyoruz. Buna Cumhuriyet Halk Partisi karar verir ama tek bir önerimiz var. Başarıyı kıstas alan listeler yapsınlar.

DÜŞMAN PROPAGANDASI YAPIYORLAR

Geçen gün Cumhuriyet Gazetesi’nin manşetini gördüm. “Ordu soruyor: Neden ölüyoruz?” diye bir manşet. Bu bozgunculuktur. Savaşan orduya “sen boşuna ölüyorsun” propagandası yapıyor. Bu bir düşman propagandasıdır. Bunu İngiliz, Fransız uçaklarının attığı uçaklarda görüyoruz. Her şeye mevziden bakmak durumundayız. Türkiye şuan bir savaş mevziisindedir. Bakın Aydın Doğan çıkıyor ve PKK’ya karşı tavır almalıyız diyor.

“ON YAŞ GENÇLEŞTİM”

İsim vermeyeceğim ama herkesin yakından tanıdığı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlığı’na da aday olmuş birisi dün dedi ki; “CHP ve Vatan Partisi arasındaki işbirliği haberlerini gördüm, on yaş gençleştim.” Sürekli telefonlar ve mesajlar alıyoruz. Büyük bir heyecan oluştu. Bu heyecanı somutlaştırırsak 1 Kasım’da AKP’yi deviririz.”

 
Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri