Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek Mao’nun Kızıl Muhafızı

23.07.2013 03:29
Gezi Parkı olaylarını ve İP’in olaylardaki rolünü değerlendiren tiyatro sanatçısı Ulvi Alacakaptan, “Ben Perinçek’i Mustafa Kemal’in askeri olarak değil, Mao’nun Kızıl Muhafızı olarak bilirim” dedi.

Gezi Parkı Provokasyonu’yla Türkiye’deki iktisat ortamına kasteden Çapulcular, yeniden sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Taksim’de ağaçların kesilmesi bahanesiyle başlayan ve Türkiye genelinde 89 polis aracı, 42 otomobil, 22 otobüs, 94 işyerinde zarar ve çok sayıda insanın ölümüyle sonuçlanan Gezi Kalkışması’nın mimarlarından İşçi Partisi ekibi, şimdi de Silivri için yeni bir kalkışmaya hazırlanıyor. Maocu Doğu Perinçek ekibi, şimdi de Ergenekon Davası’nın karar duruşmasının yapılacağı 5 Ağustos tarihinde Silivri’de sanatçıların öncülüğünde yeni bir provokasyona hazırlanıyor.

GEZİ’Cİ EKİP SİLİVRİ’YE AKACAK!

Gezi Provokasyonu’nda başı çeken sanatçılar da Silivri’de olacaklarını duyurdular. Perinçek’in Aydınlık Gazetesi’nde “Silivri ‘Gezi Parkı’ olacak” başlığıyla verilen duyuru habere göre Tarık Akan, Muazzez İlmiye Çığ, Müjdat Gezen, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Bedri Baykam, Levent Kırca, Levent Üzümcü, Orhan Aydın, Ragıp Yavuz, Ceyda Düvenci, Bennu Yıldırımlar gibi sanatçılar katılacak. Yeni bir provokasyona zamin hazırlanan Silivri Kalkışması’na karşı polisin yoğun güvenlik önlemleri alması bekleniyor.

PERİNÇEKÇİLER, MAO’NUN KIZIL MUHAFIZI!

Akit’e konuşan tiyatro sanatçısı Ulvi Alacakaptan, organizasyonun başını çeken Doğu Perinçek ekibinin geçmişte daha Maoist bir çizgiyi benimsediğini hatırlatarak, “Ben senelerdir söylüyorum; Doğu Perinçek ekibinin ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ine alışamadım, çünkü onu Mao’nun Kızıl muhafızları’ndan bilirim ben. Ben o devirlerde kaldım. Ama ne zaman Atatürkçü oldu, ne zaman kızıl yıldız ay-yıldızlı bayrağa dönüştü; onu hiç bilmiyorum” dedi. Gezi Parkı ve Silivri gibi kalkışmalarda gençlere acınmadığını ve gençlerin harcandığını belirten Alacakaptan, “Benim yaşım müsait; önceki dönemleri de biliyorum. Planlar hep gençler üzerinden yapılıyor ve bunun sonunda gençlere yazık oluyor. Buna benzer bütün provokasyonlar gençlere yönelik birer provokasyon ve tehdittir. İnşallah herkes akıllı olur da böyle oyunlara gelmezler” diye konuştu.

Kültür Sanat eleştirmeni Bünyamin Yılmaz ise, “Bu ülkeye zarar vermek için yapacakları bütün kalkışmalar halkın gözünü açmaya yarayacak. Sıkıcı bir Levent Kırca tiyatrosu gibiler. Hep aynı karakterler, ezberlenmiş laflar. Bu ülke aydının dramını görmek isteyen Silivri önünde ortalığı velveleye vereceklere baksın. Halktan sandıkta destek istemeye yüzü olmayanlar, Silivri’de halk sevicilik yapacaklar. Darbelerle hesaplaşma çağında darbecilik hevesini giderememişlere geçit yok” ifadesini kullandı.

YENİAKİT

Bu haber toplam 4098 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri