Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek ve Pamukoğlu birbirine girdi!

09.11.2014 02:10
Ulusalcı kesimin önde gelen iki ismi adliyelik oldu. İşçi Partisi, Pamukoğlu hakkında hukuki işlem başlatma kararı aldı.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'i "PKK'ya yardım etmek"le suçlayan Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'na yanıt geldi.

 

Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu 1 Kasım 2014 tarihinde partisinin resmi internet sitesinde yayınlanan yazısında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında bazı iddialara yer verdi. Pamukoğlu yazısında; “1998 yılında PKK ’ya silah ve para yardımı yapmakla suçlanıp hakkında dava açılmadı mı? Aynı tarihte Terörle Mücadele Yasası çerçevesinde 14 ay hapis cezası alıp yatmadı mı?” ifadelerini kullandı.

 

İFTİRAYA SARILIYOR AÇIKLAMASI

 

Osman Pamukoğlu’nun bu iddialarına İşçi Partisi'nden yanıt geldi. “Bu açıklamalar gerçek dışıdır” denilen yanıtta, “Ergenekon davası savcılarından sonra Osman Pamukoğlu da, Ankara DGM kararıyla mahkûm edilmiş bir iftirayı on altı yıl sonra yeniden dillendirmiştir” denildi.

 

Pamukoğlu’nun iddialarına dair hukuki işlemin başlatılacağını da ifade eden İşçi Partisi açıklamasında, "Osman Pamukoğlu’na soruyoruz.

 

Bütün belgeler ve bilgiler ortadayken neden bu iftiralara başvuruyorsunuz?

 

En son Ergenekon Davası sürecinde de mahkeme salonlarında çürüttüğümüz “1998 Tertibi” ile ilgili düzmece iddiaları ısrarla gündeme getirerek neden Gladyo’ya alet oluyorsunuz?

 

Hâlâ bu yalanlarınızın arkasında mısınız?” denildi.

Bu haber toplam 2128 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri