Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Perinçek'ten CHP'ye HDP'li ittifak çağrısı

14.09.2015 11:33
Kılıçdaroğlu ile ittifak görüşmeleri için temsilciler atadıklarını ifade eden Perinçek, CHP'nin üzerindeki HDP gölgesini işaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vatan Partisi ile ittifakın söz konusu olmadığını söylemişti. Fakat bunun aksine iki parti arasındaki ilişkiler büyümeye devam ediyor.

İSTİKŞAFİ GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Kılıçdaroğlu ile geçen hafta yaptıkları görüşmenin ardından iki partiden birer temsilci belirlendiğini ifade eden Perinçek, “Görüşmelerin olgunlaştığı noktada ümit ediyoruz toplumun karşısına çıkarız ve AKP iktidarının saltanatına, saltanatın kaldırıldığı 1 Kasım’da son verecek çözümü milletimize sunarız” dedi.

Perinçek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Vatan Partisi Genel Sekreteri Serhan Bolluk üzerinden yürüyen süreçle ilgili Hürriyet’e şunları söyledi:

"HDP'Yİ MECLİS'E SOKTUNUZ ALGISINI SİLELİM"

"Şimdi vatanperverlik yükseliyor. Türkiye’nin her yerinde eylemler var. O eylemlerde mesela Bursa’da haykırılan söz şu: Hainler Meclis’ten dışarı. Sayın Kılıçdaroğlu ‘Bütün siyasi partiler terör örgütüyle arasına net çizgi çekmeli’ dedi. Bu CHP için bir devrim. Terör örgütü kavramını kullanıyor; net çizgi çekmeli diyerek de HDP’ye seslenmiş oluyor. CHP de bu net çizgisini Vatan Partisi ile elele tutuşarak gösterebilir. Önümüzdeki seçimde CHP’ye yönelecek bir no’lu suçlama şu olacak: ‘Siz HDP’yi Meclis’e soktunuz ve şimdi Türkiye kanlı bir sürecin içine itildi, bundan sorumlusunuz’ denecek. ‘İktidar partisi açılım yaptı CHP de onu destekledi’ gibi ithamlarla karşılaşacak. Vatan Partisi’nin CHP ile beraber olması bütün bu olumsuzlukları silen çok önemli bir etken"

Bu haber toplam 1390 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri