Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pervin Buldan'dan Ekmeleddin İhsanoğlu yorumu

17.06.2014 00:34
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, CHP ve MHP 'nin ortak Köşk adayı Eklemeddin İhsanoğlu hakkında konuştu.

T24'ten Hazal Özvarış'a açıklama yapan Pervin Buldan, "Büyük olasılıkla kendi adayımızı çıkaracağız. MHP'nin de kabul ettiği bir adayı desteklememiz zor gözüküyor" dedi.

BU İSMİ İLK DEFA DUYUYORUZ

"Eklemeddin İhsanoğlu'nun adaylığını ilk defa duyduklarını" belirten Buldan, İhsanoğlu'nu yakından tanımadıklarını ve partinin karar mekanizmalarının henüz bir değerlendirme yapmadığını söyledi.

"BU ADAYI DESTEKLEMEK GİBİ BİR FİKRİMİZ YOK "

Kılıçdaroğlu 'nun geçen hafta seçim için HDP'ye yaptığı ziyaret ertesinde HDP Eş Başkanı Ertuğrul Kürkçü'nün yaptığı, "Bizler, BDP ile birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda kendi adayımızla yarışacağız. Ancak CHP'nin bizimle aynı değerleri paylaşan bir aday göstermesi halinde ikinci turda seçeneksiz olmayabileceğimizi karşılıklı konuştuk" açıklamasının hatırlatılması ve İhsanoğlu'nun HDP açısından "ortak değerleri paylaşan bir aday" olup olmadığının sorulması üzerine Buldan şu ifadeleri kullandı:

"Demokratik bir cephe açılmasının önemini uzun zamandır vurguluyoruz. Kılıçdaroğlu bize ortak hareket etmek üzere geldi. Biz de ilk turda kendi adayımızı göstereceğimizi, uzlaşabileceğimiz bir aday olursa ikinci turda destekleyebileceğimizi söyledik. Ancak MHP'nin de kabul ettiği bir adayı desteklememiz zor gözüküyor. Şu anda bu adayı destekleme gibi bir fikrimiz yok. Kendi adayımızla demokratik bir cephe için çalışacağız."

Kaynak:
Bu haber toplam 1832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri