Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adıyaman'dan petrol fışkırdı

10.10.2011 13:52
Adıyaman'daki petrol arama çalışmaları kapsamında bin 420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

Türkiye

Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmaları kapsamında bin 420 metrelik bir kuyudan ham petrol fışkırdı.

Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, ham petrolün çıktığı Doğu Şambayat-1 artezyen kuyuda, TPAO Bölge Müdürü Halil Murat Demir ve TPAO çalışanları ile birlikte incelemelerde bulundu.

Vali Sodan, Doğu Şambayat-1 Lokasyonu artezyen kuyusu sondaj çalışmalarına TPAO Bölge Müdürlüğü'nce yaklaşık 1 ay önce başlandığını, sondaj derinliği bin 420 metre olan kuyuda günlük petrol üretim kapasitesinin 400 varil olduğunu kaydetti.

Bin 420 metre derinliğindeki sondaj kuyusunun artezyen üretim yaptığını ve çıkarılan petrolün kalitesinin orta kalite olduğunu belirten Vali Ramazan Sodan, "TPAO Bölge Müdürlüğü'nce Adıyaman'da petrol arama çalışmaları devam etmektedir. Çıkarılan ham petrol hem ülkemiz hem de ilimiz açısından çok sevindiricidir. Önümüzdeki dönemde daha iyi yapılacak sondajlarla daha da güzel neticeler alacağımıza inanıyorum. Büyük bir özveri gösteren TPAO Bölge Müdürlüğü çalışanlarına da teşekkür ediyorum." dedi.

Vali Sodan, Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğü tarafından petrol arama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve yapılan çalışmalarla daha güzel sonuçlar elde edileceğini vurguladı. Sodan, büyük bir stratejik öneme sahip çıkarılan ham petrolün, il ve ülke ekonomisine hayırlı olması temennisinde bulundu.

CİHAN
Bu haber toplam 2334 defa okunmuştur
adıyamana birşey yok
adem
Allah bereket versin adıyamanda petrol çıkmış gel gör ki petrol kenti adıyamanda bir rafineri bile yok demiryolu yok abartmıyorum işnden anlayan tamirci sayısı on parmağı geçmez yazık bu memlekete işsizlikten gençler geç evleniyor.kiralar ateş pahası ev ve dükkan sahiplerine Allah merhamet versin.doğma büyüme adıyamanlıyım.adıyamanlılar yabancıya gösterdiği ilgi ve alakayı kendi komşusuna yakınına göstermiyor
12 Kasım 2011 Cumartesi 11:44
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri