Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Peygamber efendimize büyük saygısızlık!

24.09.2011 15:36
Peygamber efendimize ithaf edilen şarkı, Yeni Rakı'nın reklam videosunda kullanıldı!

AK Parti’nin seçim şarkısından esinlendiği öne sürülen ve geleneksel yiyeceklerimize atıfta bulunarak alkol ile Türk insanını buluşturmayı amaç edinilen firmasın reklamında kullandığı müzik hemen dikkat çekti.

REKLAM FİLMİNİN ŞARKISI DA OLAY OLDU

Daha önce vatandaşlarımızın balık keyfini içkiyle özdeşleştiren reklamla sofralara inmeye çalışan bu alkol firmasının söz konusu reklam filminde cingıl tabir edilen müzik parçalarıyla da kulaklara bazı mesajlar yolluyor.

TV'de yasak olmasına rağmen sosyal paylaşım sitelerindeki etkinliğiyle 7’den 77’ye hitap etmeyi başaran bu firmanın reklamında ‘Muhabbet bağına girdim bu gece’ adlı şarkıyı kullanması muhafazakar Türk insanından bayağı tepki çekeceğe benziyor.

UNUTULMAZ BESTEKAR’DAN PEYGAMBERİMİZE BESTE

Çünkü bu şarkı bestecisi Usta Müzik adamı Sadettin Kaynak tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed’e yazıldı. Bu şarkının besteleniş hikayesi de bir hayli ilginç...

Bir gece rüyasında Hz. Muhammed’i gören Kaynak sabah kalkar kalkmaz bugün hala dillerden düşmeyen mecazi aşıkların birbirine söylediği o unutulmaz besteye imza attı.

O yüzden 'Muhabbet Bağına Girdim Bu Gece' adlı, merhum Sadettin Kaynak'ın eseri Peygamber Efendimiz'e (sas) ithaf olunan bir şarkıdır:

REKLAM ŞİRKETİ BU GERÇEĞİN FARKINDA MI?

Ses getiren reklama imza atan kişiler acaba bu gerçeği bilerek mi bu yoksa farkında olmadan mı yaptı. Ülkemizde alkolü içeceklerin reklamının yasak olduğu bir dönemde böyle bir hatanın yapılması firmanın da bayağı başını ağrıtacak gibi. Sadettin Kaynak tarafından Hz. Muhammed' atfen yapılan bir bestenin Mey İçki Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından çektirilen 'YENİ RAKI' reklamında kullanılması muhafazakar çevrelerin büyük tepkilerine neden olacak gibi.

 

SICAK GUNDEM ÖZEL-İZZET TAŞKIRAN

Bu haber toplam 4906 defa okunmuştur
sarhoş besteciye peygamber gelmez.
hursit dilaver
bari daha edepli yazayım. o beste peygamber için yazılmadı. peygamber için ve başka besteci tarafından yazılan ise ÖMRÜM SENİ SEVMEKLE NİHAYET BULACAKTIR ADLI BESTEDİR.yoksa sarhoşların yazdığı besteye peygamberi karıştırmayın.galiba yahudice ve masonik bir oyun var burda. peygamberle de dalga geçmek gibi.bu sizi küfre götürür ve dinden de çıkarsınız.unutmayın emi..
25 Eylül 2011 Pazar 11:18
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
pazar vaazım sayıla.. nerden çıktı..
hurşit dilaver
o şarkı peygamber için yazılmadı.ÖMRÜM SENİ SEVMEKLE NİHAYET BULACAKTIR Şarkısı peygamberimiz için yazıldı. dünde bir başka yerde aynı yorumu ve ikazı yaptım. zaten yahu, bre, peygamber şarhoşların rüyasına girmez.uydurmasınlar..yukardaki besteyi bilirsiniz. peygamber için yazıldı.sadettin kaynağın rüyasına DEVRİNİN SARHOŞLARI girer ancak..bir başka yorumda rakıcı can yüceli yazdım ama aynı devirde yaşamadılar, birbirlerini bilmezler.dolayısı ile teşbih hatalı oldu. can yücel bu devrin rakıcısı, sadettin kaynak ise 1930ların rakıcısı..her insanı devri ile mukayese ve muaheze etmek lazım.AMA PEYGAMBERİ SARHOŞLARIN RÜYASINDA GÖSTERMEK KÜFRE GİRER, DÖNÜŞÜ DE YOKTUR. böyle biline. wahsibatılıconun pazar vaazı da sayıla..
25 Eylül 2011 Pazar 10:01
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri