Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Pippa Bacca' sanığı ifade değiştirdi

19 Şubat 2009 / 14:00
İtalyan sanatçı 'Pippa Bacca'nın tecavüz edildikten sonra öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan sanık Murat Karataş ifade değiştirdi. Karataş, Tehditle cinayeti üstlendiğini açıkladı.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde aracına aldığı ''Pippa Bacca'' ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo'yu tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü iddia edilen Murat Karataş'ın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' istemiyle yargılanan tutuklu sanık Murat Karataş (39), ''Pippa Bacca''nın ablası müşteki Antonia Giuseppina Beatrice Pasgualina Di Marineo, avukatı Mehmet Eke katıldı.

Daha önce suçunu itiraf eden sanık Karataş, bu duruşmada ifadesini değiştirdi. ''Pippa Bacca''yı yolda gördüğünü, elinde Ankara yazan tabela bulunduğunu söyleyen KArataş, ''kendisini arabama aldım, otobana çıktık, daha sonra tünele girdik. Arkamızdan bir minibüs geliyordu, selektör yapınca durduk. Minibüsten inen ellerinde tabanca olan 3 kişi yanıma geldi. Gözümü açtığımda ormanlık alandaydım. Bacca da çıplak vaziyette yatıyordu, ağzı burnu kan içindeydi, ölmüştü. Olay üzerime kalmasın diye cesedini çalılıklara bıraktım'' dedi.

Mahkeme, Karataş'ın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Dün soruşturma aşamasından itibaren sanık Murat Karataş'ın olayı tek başına gerçekleştirmediğini savunduklarını ifade eden ''Pippa Bacca'' ismiyle tanınan İtalyan sanatçının avukatı Mehmet Eke, ''Adli Tıp Kurumunun raporu bizi doğruladı. Raporun 8. ve 9. sayfalarında maktulün üzerinden alınan sperm, vücudu, elbiseleri ve araçtan alınan diğer numunelerde Murat Karataş'ın dışında ikinci, hatta üçüncü bir kişinin DNA örneklerinin tespit edildiği belirtiliyor'' demişti.

İTALYAN SANATÇININ ABLASI MARİNEO: NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM, OLMAMASI GEREKEN BİR ŞEY OLDU

Kocaeli'nin Gebze ilçesi yakınlarında tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen ''Pippa Bacca'' ismiyle tanınan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualina Di Marineo'nun ablası Antonia Giuseppina Beatrice Pasgualina Di Marineo, kız kardeşine birden fazla kişinin tecavüz ettiği iddialarıyla ilgili olarak, ''Ne diyeceğimi bilemiyorum, olmaması gereken bir şey oldu'' dedi.

Müşteki konumundaki Marineo, bugün görülecek duruşmaya katılmak üzere geldiği Kocaeli Adliyesinde tercüman aracılığıyla gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İstanbul Adli Tıp Kurumunun ''kız kardeşine birden fazla kişi tarafından tecavüz edildiği'' yönündeki raporu hakkında avukatları Mehmet Eke tarafından bilgilendirildiğini anlatan Marineo, ''ne diyeceğimi bilemiyorum, olmaması gereken bir şey oldu'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Pippa Bacca'nın Milano'dan yola çıktığı sırada böyle bir endişeniz var mıydı?'' şeklindeki sorusuna Marineo, ''böyle bir endişemiz yoktu. Ben de daha önce otostopla çok yolculuk yaptım'' yanıtını verdi.

''Türklere karşı ne hissettiği'' sorulan Marineo, ''Türklere karşı kesinlikle bir kırgınlığımız yok. Hatta Türk polisi başarılı ve etkin çalıştı. Adaletin iyi işlemesini umut ediyorum. Bu tür olayların olmaması için bu davadan caydırıcı bir karar çıkmasını bekliyorum'' dedi.

Çantasının üzerinde İtalyanca, kız kardeşine hitaben ''seni çok seviyoruz, hala kalbimizde yaşatıyoruz'' yazıları yer alan Marineo, ''Pippa Bacca''nın sanatçı arkadaşı Silvia Moro ile ''barış ve güven'' mesajı verme amacıyla yola çıktığı 8 Mart 2007'nin ikinci yıl dönümünde, İtalya'nın Verona kentinde ''Pippa Bacca''nın seyahat ettiği ülkelerde çektiği fotoğraflar ile aldığı eşyalardan oluşan sergi açmayı palanladıklarını ifade etti.

Marineo, sergiyi daha sonra aralarında İstanbul'un da bulunduğu farklı ülkelerin kentlerinde açmayı düşündüklerini, böylece kız kardeşinin barış yolculuğunu tamamlamayı amaçladıklarını kaydetti.

Bu arada, ''Pippa Bacca''yı tecavüz ettikten sonra boğarak öldürdüğü iddiasıyla Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ''ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası'' istemiyle yargılanan tutuklu sanık Murat Karataş (39), cezaevi aracıyla adliyeye getirilerek, tutuklu ve hükümlülerin kullandığı kapıdan içeri alındı.


Kaynak:
Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri