Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pizzada domuz eti skandalı!

30.11.2014 12:16
İstanbul ve Ankara’nın gözde mekânlarından Num Num Restoran’da domuz eti skandalı.

Büyük alışveriş merkezlerinde ve sosyetenin demir attığı Nişantaşı'nda şubeleri bulunan restoranda, pizzanın içerisine domuz eti konulduğu ortaya çıktı. Mönülerinde domuz eti ibaresine yer vermeden satış yapan firmanın oyununu bir müşterinin dikkati bozdu. 

M.E isimli müşteri, "Mönüden bir pizza seçip sipariş verdim. Gelen pizza içerisindeki etin rengi ve şekli dikkatimi çekti. Domuz eti olabileceği için yanımdakileri yememeleri hususunda uyarıp, personeli çağırdım. Garsona içindeki etin cinsini sorunca şok oldum. Büyük bir pişkinlikle pizzanın domuz etinden yapıldığını söylediler. Nüfusunun yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede, domuz satıp, müşteriye sattıkları ürünle ilgili bilgi verilmemesi büyük bir ahlaksızlıktır. Bununla ilgili hukuki girişimde bulunacağım" dedi.

NUM NUM: BİZİ BİLEN BİLİYOR
Olayın şoku ile karşı karşıya kaldığını belirten M.E, "Firma personeline, neden bu konuda hassas davranmayıp, bizi önceden uyarmıyorsunuz" şeklindeki sorusuna, personelden 'bizi bilen biliyor'cevabı aldığını söyledi. Bir daha Num Num'un önünden bile geçmek istemediğini vurgulayan M.E,"Başımdan kaynar sular döküldü adeta, bizler ömrümüzce Müslümanca yaşamak için mücadele ederken, bu insanların bu işleri gizli saklı yürütmesi, bizi zehirlemeye çalışmaları mantık dışı bir durum" diye konuştu. Öte yandan M.E, yaşadığı mağduriyet sonrası birçok Müslümanın aynı tuzağa düşmemesi için firma hakkında suç duyurusunda bulunacağını bildirdi. 

"AFFEDERSİNİZ, BİLEREK YAPMADIK!"
Firma yetkilileri ise, sattıkları bazı pizzalarda domuz eti olduğunu ancak müşterinin bu yönde bilgilendirdiğini iddia etti. Mönülerinde bu yönde uyarıcı bir ifade yer almadığını ortaya koyan fotoğrafların gösterilmesi üzerine rezaleti kabul etmek zorunda kalan firma yetkilisi Nihal Üstündeniz, 'affedersiniz atlanmış olabilir' şeklinde konuşmakla yetindi. Prosciutto'un domuz eti olduğunu herkesin bildiğini iddia eden Üstündeniz sözlerini şöyle sürdürdü: "Prosciutto'nun bir domuz ürünü olduğu biliniyor. O yüzden arkadaşlarımız, demek ki bunun için yazmamışlar. Affedersiniz, atlanmış bir durum olabilir". 

Kaynak: Yeni Akit

Bu haber toplam 1730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri